108 Wortels of paardenpeen. De wortels werden hier ten deele voor veevoeder en ten deele verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was goed. De verbouwde oppervlakte bedroeg 4.40 H.A. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden niet verbouwd. De opbrengst der herfstknollen was goed, doch veel van het gewas ging verloren toen in November een groot gedeelte der bouwlanden onderliep. üroen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). Van de groen gemaaide klaver was de le snede zeer goed, ook de 2e snede leveide een behoorlijke opbrengst. Van de Luzerneklaver was de eerste snede goed, de 2e leed door het ongunstige weer en was daardoor minder goed. Wei- en hooilanden. De opbrengst van de wei- en hooilanden was als gevolg van het natte weer en de hooge IJsselstanden ver beneden het gemiddelde. Van de lagere gronden was de eerste snede vrijwel onverkoopbaar. Doch ook 109 van de hoogere gronden was de kwaliteit van het gras slecht doordat de grasstengels en blaadjes met een laagje slib waren omhuld. Het nagras leed door den hoogen rivierstand van begin September. Tuinbouw. Voor den tuinbouw was 1924 gunstig. De opbrengst van sommige groenten was niet hoog, doch de prijzen van zoo goed als alle producten waren tengevolge van den uitvoer naar Duitschland hoog. Vruchtenteelt. De kersenoogst was matig, die van de pruimen, appelen en peren goed. De prijzen waren goed Kweekerij en vruchtboomen. De bloemkweekerijen ondervonden nadeel van het vochtige en betrokken weer. Voor de boomkweekerijen was 1924 gunstig. Door het natte voorjaar sloegen de boomen goed aan. De wintervlinders en appelbloem- kever richtten hier en daar schade aan. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk lief hebberij. De opbrengst aan honing was matig, de prijzen der honing hoog.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 55