86 b. Aan de bewaarschool op den Paardenwal. Mej. A. Morhée, hoofd. A. C. v. Zeben, D. v. d. Meent, H. Lasonder, A. Zijlstra, onderwijzeressen. 4 helpsters. 1 dienstbode. Aan de bewaarschool in de Hoven. hoofd. onderwijzeressen. Mevr. A. ter Beekde Vries, Mej. J. A. Rensink, M. Gernaat, 1 helpster. 1 dienstbode. cl. Aan de bijzondereniet gesubsidieerde R. Kath. bewaarscholen. a. Burgerbewaarschool'. Mej. Tr. van Asten, hoofd. W. Peters, helpster. b. Ar menbewaarschool: Mej. A. Th. v. d. Sande, hoofd. C. List, helpster. In het verslag der commissie (Bijlage G) zijn nadere bijzonderheden omtrent deze inrichtingen, voor zoover die door de gemeente worden gesubsidieerd, vermeld. 87 III. Inrichtingen tot opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen. Vermelding der school of inrichting. De rijks-dagnor maallessen worden geleidelijk op geheven. Tot 1 September waren er 4 klassen, daarna 3. Het personeel bleef onveranderd. Allen werden ing. 1 Sept. op wachtgeld gesteld en met ingang van dien zelfden datum tijdelijk benoemd. Er werd slechts toelatingsexamen gehouden voor enkele candidaten van een hoogere dan de le klasse. Aantal leerlingen. Op 1 Sept. (begin van den curcus): 54, n.l. 18 mannelijke en 36 vrouwelijke. Op 31 December 1924: 52, n.l. 17 mannelijke en 35 vrouwelijke. Bij het examen in 1924 slaagden 2 mannelijke en 6 vrouwelijke. Om andere redenen vertrokken 2 mannelijke en 6 vrouwelijke. In den loop van den cursus werden 4 leerlingen toegelaten, 1 mannelijke en 3 vrouwelijke. Verder bestaan alhier Christelijke Normaallessen, uitgaande van de Vereeniging „Christelijke Normaal lessen te Zutphen". In de 3e en 4e klasse zijn ingeschreven 9 mannelijke en 11 vrouwelijke kweekelingen. Directeur is de heer A. de Zeeuw. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 44