66 Voorts werden op verschillende plaatsen hoornen geveld, waarvan door ziekte of afsterving rooiïng nood zakelijk was geworden. Bij raadsbesluit van 6 October 1924 werd het voorstel goedgekeurd tot beplanting van de Marschwegen. De iepenziekte blijft hier voortwoekeren, maakt steeds meer slachtoffers. Nieuwe beplanting werd aan gebracht langs de Heeckerenlaan, in de Sidneystraat, IJsbaanstraat, Hellenraetplein en Zerboldstraat. Onderhoud Dijken en Waterkeeringen. De dijken en waterkeeringen eischten in 1924 buiten gewoon veel onderhoud tengevolge van de hooge IJsselstanden. Bij den hoogen waterstand in Mei moest de Poldijk op sommige plaatsen versterkt worden en werd over bijna de geheele lengte verhoogd. Met veel moeite werd toen een overstroonien van den Marsch voorkomen. Ook bij den hoogen IJsselstand begin September vereischten de dijken versterking en werd de dijk op de Uiterwaarden op vele plaatsen opgehoogd, waar door een geheel onderloopen der Uiterwaarden werd voorkomen. In het najaar werd de dijk op de Uiterwaarden tusschen de IJsselbrug en de bemalingsinrichting, die circa 15 c M. lager was dan het gedeelte dijk tusschen de brug en de Koekoek, op hoogte gebracht. Ook de dijk op den Marsch werd over de geheele lengte tot een zoodanige hoogte gebracht dat deze bij een peil van 6.90 M. -f N.A.P. het water kan keeren. 67 De Poldijk werd op de lage plekken opgehoogd en de dijk hier en daar van beslagwerk voorzien. Plet is de bedoeling in 1925 ook de dijken langs de Berkel en bij de Beugelwaard een 20 c.M. op te hoogen en een nieuw gedeelte zomerkade te maken aan de Helbergerbeek. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be- hooren onderhouden. De volgende graven werden op daartoe strekkend verzoek door de gemeente in voortdurend onderhoud genomen Graf no. 514 in de 2e klasse voor f 6,— per jaar, bij ons besluit van 9 December. Voor den tijd van 6 jaar werd in onderhond genomen Graf no. 812 in de 2e klasse voor f 6,per jaar, bij ons besluit van 28 Maart. Brandwezen. Aangaande het Brandwezen wordt verwezen naar het verslag van de Brandweer dat als bijlage S hierachter is gevoegd. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na hierachter is afgedrukt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 34