58 Met deze materialen werden de wegen zoovee! noodig onderhouden. Op den Berkelsingel werd over een gedeelte dei- breedte een nieuwe deklaag gewalst. Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd tot een gezamenlijke oppervlakte van 17462 M2. Het teren geschiedde dit jaar geheel in eigen beheer met koolteer, welke direct van de gasfabriek werd betrokken. Daarbij werd gebruik gemaakt van een feersproei- ketel van de gemeente Deventer die daarvoor werd gehuurd. Gemiddeld waren de kosten van het teren met in begrip van vegen en zanden f 0,087 per M2. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 12 September 1924 werd machtiging verleend tot het koopen van het benoodigde materiaal voor het teren van wegen uit den begrootingspost voor onderhoud van wegen en voetpaden van het dienstjaar 1924. In de Akkerstraat werd de bestaande verharding vervangen door een klinkerbestrating. Langs den Vierakkerweg werd het fietspad over ongeveer 3/4 deel der lengte opgehoogd en gedeeltelijk verlegd. De omgelegde Marschweg bij de brug over de Spoorweghaven en de opgehoogde Pollaan langs het terrein van N. V. Spieker en Elferink's Transport- en Handelmaatschappij werden voor het publiek verkeer opengesteld. Aangezien door de omlegging van den Marschweg de toegang naar het terrein van de firma Denneboom 59 belemmerd werd, is eenige verruiming voor dien toegang gemaakt, waarvoor een crediet van f 240, werd verleend. Tijdens den hoogen waterstand in November waren gedurende eenige dagen de volgende wegen over stroomd de Emmerikscheweg, de Vierakkerweg, de Buiten singel, de Berkelwandeling, de Leeuweriklaan, de Weg naar Laren gedeeltelijk, de Marschweg en de Pollaan. De wegen werden zoo goed mogelijk onderhouden doch hadden door het natte jaar veel te lijden terwijl er aan de gasfabriek weinig sintels waren te verkrijgen. Om deze reden werd dan ook in Augustus 100 M*. sintels gekocht van de Spoorweg Mij. De weg naar Tonden werd geheel opgerond, het lage gedeelte opgehoogd en een flinke puinlaag aan gebracht. Hierdoor is deze weg veel verbeterd. De puin werd gedeeltelijk verkregen van de stort plaats en verder aangekocht. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. Langs de Berkel achter school D. en de hoogere burgerschool is een nieuwe schoeiïng geplaatst welk werk volgens bestek no. 2 werd uitgevoerd door de firma Schut en J u r r i n s voor een bedrag van f 6000.—. Op de begrooting 1924 was voor dit werk f 4800,— uitgetrokken. Bij raadsbesluit van 30 Juli werd dit crediet met f 1200.— verhoogd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 30