5"^S" Bijlage V. 22 1 partijtje, 38 pakjes, cayennepeper, wegens mijt en veel zand. 1 partijtje, 5 pakjes, kerrypoeder, wegens schimmel- woekering. Spijsvetten en Spijsoliën. Van de 17 onderzochte monsters boter, bleek er 1 een te hoog vochtgehalte te hebben. Voor de melanges is in overleg met de margarine fabrikanten de eisch vastgelegd, waarbij het boter- gehalle in melange is vastgesteld op ten minste 15%. 10 van de 68 onderzochte monsters voldeden niet aan dezen eisch. 2 maal werd zelfs geen boter aangetroffen in het product, dat als melange werd verkocht. Als voorloopige maatregel werden de betrokken fabrikanten gewaarschuwd en in sommige gevallen de ondeugde lijke partijen teruggezonden. Met watergehalte was steeds normaalvan de onderzochte monsters margarine werd echter 1 maal meer dan 16 water gevonden. Een partij rundvet bevatte 12 water; 15 K.G. werd aan den fabrikant teruggezonden om te verwerken. 2 monsters raapolie werden ondeugdelijk bevonden, resp. wegens de aanwezigheid van lijnolie en katoenolie. Als slaolie werd arachisolie of maisolie verkocht. In totaal werden 347 monsters van onder deze groep vallende waren onderzocht. Honig. De onderzochte monsters honig voldeden aan de gestelde eischen. Bijlage V. 23 Suikers en Stropen. Het suiker- en stroopbesluit, dat den 6den Juli van dit verslagjaar in werking is getreden, heeft een eind gemaakt aan de bestaande chaotische toestanden in den handel in stropen. Dat van de 19 als huishoud- stroop gekochte monsters slechts 4 aan de gestelde eischen voldeden, geeft wel een duidelijk beeld van den toestand. Kandijstroop werd niet meer aangetroffen. Nadat herhaalde malen waarschuwingen waren ge geven, trad eene verbetering in. Er werden 23 verschillende soorten suiker onderzocht slechts een enkel monster Surinaamsche suiker, bestemd voor bakkerij doeleinden, voldeed niet aan de eischen van het suiker-sfroopbesluit, dat het gehalte aan saccha rose en invertsuiker in de droge stof minstens 90 moet bedragen. 3 K.G suiker was zoodanig vervuild, dat het afgekeurd moest wordenhet werd bestemd als bijensuiker. Van de 18S monsters vanillesuiker voldeden er 104, d.i. 55 niet aan den eisch, dat ze minstens 1 vanilline moet bevatten. De ondeugdelijke partijen, in totaal 7630 pakjes en 2.5 K.G. werden uit den handel verwijderd, door ze voor dat doeleinde ongeschikt te maken. Snoepgoed. Saccharinehoudende caramels, nougatblokken, e.d, werden dit jaar algemeen aangetroffen als goedkoope artikelen van bepaalde fabrieken. Van de 118 onder-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 275