SS/ Bijlage V. 18 lioog watergehalte. Deze monsters waren alle afkomstig van een viertal fabrieken, welke regelmatig een ondeug delijk produkt bleken af te leveren. 517 potjes en 25 K.G. huishoudjam werden terug gezonden om opnieuw te worden verwerkt. Op de etiketteering van de huishoudjams moesteen enkele maal aanmerking worden gemaakt. Limonades. In de aanduiding der verschillende soorten limonade is eene aanmerkelijke verbetering gekomen. Slechts 14 monsters droegen een onjuist etiket, dat in verband met de samenstelling niet voldeed aan de eischen, gesteld in het Jam-en Limonadebesluit. Meerdere etiketten voldeden niet geheel aan de in dat K. B. gestelde eischen, wat de lettergrootte betreft. Van de 22 onderzochte monsters limonadesiroop bevatten 13 monsters te weinig suiker en hadden 7 monsters een te hoog gehalte aan conserveermiddelen. 3 flesschen limonadesiroop-citroen hadden een zoodanige afwijkende samenstelling, dat de verkoop ervan moest worden verboden. 5 flesschen alcoholvrije-likeur werden afgekeurd wegens de- aanwezigheid van saccharine. Van de 43 monsters limonade gazeuse hadden 4 monsters een te laag suikergehalte, bevatten 2 monsters glucosestroop, terwijl in 3 monsters champagne-pils schadelijke schuimstoffen werden aangetroffen. Van de grondstoffen voor de bereiding van deze artikelen, bleken de onderzochte kleurstoffen aan de Bijlage V. 19 gestelde eischen te voldoenonder de schuimstoffen bleek er een uit voor de gezondheid schadelijke saponinen te bestaan. Enkele vruchtensappen voor het bereiden van vruch tenlimonade-siroop hadden een te laag soortelijk gewicht en bevatten veel te veel conserveermiddelen. Vruchtensappen. Van de 65 onderzochte monsters bessensap hadden een 10 tal monsters een te laag soortelijk gewicht en 7 een te hoog gehalte aan conserveermiddelen. In totaal werden afgekeurd 699 1/£, fleschjes en 350 liter, welke kwantums na terugzending aan de fabrikanten ter verwerking of anderszins aan den verkoop werden onttrokken. Graan en Graanproducten. Onderzocht werden in totaal 551 monsters, t w. 116 monsters tarwebloem, 12 roggebloem, 39 boekweiten- meel, 54 gemengd meel, 32 maizena, 18 aardappelmeel, 14 kindermeel, 44 griesmeel, 16 sago, 7 tapioca, 2 arrow root, 10S puddingpoeder, 5 sauspoeder, 21 zelfrijzend bakmeel, 8 paneermeel, 33 macaroni en vermicelli en 22 diversen. Afgekeurd werden 15 partijen tarwebloem en 4 partijen roggebloem wegens de aanwezigheid van mijt, wormen, enz., ten gevolge waarvan in totaal 200 K.G. tarwebloem en 959 K.G. roggebloem tot veevoeder werden verwerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 273