s/6 Bijlage U. 4 Hierbij wordt opgemerkt dat de staking in de Bouwbedrijven in deze Gemeente voortduurde tot 14 April; deze staking is natuurlijk van invloed geweest op de bemiddelingscijfers omdat de bemiddeling voor Bouwvakarbeiders, gedurende dien tijd, zoo te zeggen stilstond. In de eerste acht maanden van het dienstjaar werden bovendien p.m. 200 personen geplaatst aan de werk verschaffing. Verschillende personen werden meer dan een maal ingeschreven; het aantal personen dat als werkzoekend van de Beurs gebruik maakte bedroeg 609. Ook kwamen meermalen aanvragen van denzelfden werkgever inhet aantal werkgevers dat van de Beurs ge bruik maakte bedroeg 99. Dit cijfer bedroeg het vorig jaar slechts 74, zoodat hierin eetiige vooruitgang is gekomen. Ontegenzeggelijk wordt door Heeren Werkgevers nog veel te weinig gebruik gemaakt van de Arbeids beurs; vermoedelijk doordat in een kleine plaats als Zufphen het vrijkomen van een plaats terstond bekend is en de gegadigden zich terstond rechtstreeks aanmelden. Verschillende pogingen om hierin verandering te brengen hadden, tot heden, weinig succes. Door verschillende takken van Gemeentedienst werd, ofschoon lang niet altijd, wel gebruik gemaakt van de Arbeidsbeurs en kwamen verschillende plaatsingen tot stand. Voor het binnenkomen van Buitenlandsche werk krachten werden voor deze Gemeente afgegeven 8 pasverklaringen. In Frankrijk werden uit deze Gemeente geen en in Bijlage U. 5 België 9 personen geplaatst, waarvan 3 spoedig zijn teruggekomen. Voor vrouwen, in huiselijke diensten, is slechts bij uitzondering bemiddeld; vandaar den kleinen omvang van de bemiddeling voor vrouwen. Het ontbreken van een afzonderlijke wachtkamer voor vrouwen is hiervoor een groote belemmering. De verhouding tot de verschillende organisaties kan niet ongunstig worden genoemd. Geschillen omtrent uitkeering uit de Werkloozenkas kwamen meermalen voor, maar werden dikwijls in overleg geregeld. In het dienstjaar is evenwel 25 malen officieel bezwaar gemaakt tegen uitkeeringen uit de Werkloozenkassen, tot een gezamentlijk bedrag van f 2430,46. Bij de beslissingen werd uitgemaakt dat deze be zwaarschriften tot een bedrag van f 238,86 ten onrechte waren gemaakt; alzoo is een bedrag van f 2191,60 in deze kassen teruggestort. De bepalingen omtrent het aanvaarden van passend werk gaven, behalve voor de werkverschaffing, geen aanleiding tot beduidende moeilijkheden. Door het Burgerlijk Armbestuur is in 1924 aan diverse personen, voor reisgeld, verstrekt een bedrag van f 252,— terwijl voor steun aan uitgetrokken en niet georganiseerde werkloozen werd uitbetaald een bedrag van f 24323,—. Het aantal gesubsidieerde werkloozenkassen in deze Gemeente bedroeg 33 met samen 742 leden. Door deze .kassen is in het dienstjaar voor werkloosheids- uitkeering betaald een bedrag van f 12102,88. Hei Gemeentelijk subsidie is nog niet vastgesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 256