Bijlage S. 10 dat toezicht belast den opperbrandmeester B. G. Lande- weert, van beroep timmerman, wonende Buitensingel 102, tegen eene vergoeding berekend naar f 250, per jaar. Tevens werd Landeweert tegelijkertijd benoemd tot onbezoldigd gemeente-veldwachter. De volgende gebouwen, werkplaatsen enz. werden in 1924 geinspecteerd: Gebouwen, Bevindingen met zoo noodig daaraan enz. gegeven gevolgen. Armen- Het rookkanaal te verbeteren. hage 18. Hieraan voldaan. Bornhove- Den wand achter de kachel met asbest straat 51a. te bekleeden. Hieraan voldaan. Frankenst. 9. Houten boezembalk v/d schoorsteen te laten vervangen door een ijzeren balk of een gewelf. Hieraan voldaan. Hemony- Slechte aanmetseling van den schoorsteen straat 7. ter plaatse van den spouw. Verbeterd. Korte Hof Stookgelegenheid brandvrij te laten maken. straat 4. Hieraan voldaan. Laarstr. 120. In den schoorsteen een nisbus te laten aan brengen. Hieraan voldaan. Bijlage S. 11 Gebouwen, Bevindingen met zoo noodig daaraan enz. gegeven gevolgen. Weg naar Plankenvloer in de haardsteden te ver Laren 49. vangen door een steenen gewelf. Hieraan voldaan. Weg naar Groot brandgevaar met het stoken van Voorst, Erve een fornuispot in de wagenloods. Stook- „den Brink". verbod opgelegd totdat ter plaatse zal gemaakt zijn een gewone hoekschoorsteen. Hieraan voldaan. 28 woningen Stroo en hooi te dicht opgestapeld bij in de Hoven. den schoorsteen. Op aanwijzing werden die brandgevaar lijke toestanden verbeterd. Hooibroei. Bezocht werden 45 landbouwbedrijven. Brandgevaar was niet te duchten. Ten slotte werd het publiek in de maand November 1924 door middel eener advertentie in de Zutphensche Courant gewezen op de noodzakelijkheid, dat ter voor koming van branden de schoorsteenen tijdig behooren te worden geveegd, terwijl het tevens een eisch is te laten nazien of de kalk niet loslaat of wel de ijzeren rookkanalen en schoorsteendeurtjes niet doorroesten. Bovendien werd ervoor gewaarschuwd om geen licht ontvlambare stoffen in de nabijheid van een schoorsteen te bewaren. Door Burgemeester en Wethouders werden in handen van den Brandraad om advies gesteld de volgende ver zoekschriften ingevolge Bouwverordeningen Hinderwet:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 241