42 De totaal kosten van aankoop en ontginning be droegen na aftrek van hout-en haveropbrengst f3770,— de grond bracht bij verkoop op f 3650,— zoodat deze werkverschaffing is gebleken weinig kosten mede te brengen. Onderhoud der Kribben. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst Landerijen werden voor zoover de waterstand dit toeliet onderhouden. Bij de Pallandbrug werd aan de Zuidelijke oever der Berkel een nieuw gedeelte kribweik gemaakt overeen lengte van 40 meter. Op den Marsch werd tegen blok 46 een gedeelte kribwerk vernieuwd over een afstand van 35 meter. Tegen blokken 55 en 56 op den Marsch werd over circa 120 meter beslagwerk aangelegd. De kribwerken tegen de Lage Waard werden plaatselijk hersteld. Het benoodigde hout voor de uit voering der werken werd grootendeels verkregen van het langs de landerijen groeiende wilghout en voor de rest bijgekocht. De puin werd gedeeltelijk verkregen van de stort plaatsen en ten deele aangekocht. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis: 2. hel kantorengebouw Lange Hofstraat no. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken 43 b. kantoor gemeentereiniging c. gemeentelanderijen 3. het gebouw naast het gemeentehuis, waarin ge vestigd de afdeeling Financiën der gemeente secretarie 4. de woning van den concierge van het gemeentehuis; 5. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeente-geneesheer en de woning van den tweeden bode 6. de boterbal met bijbehoorend waaggebouw en botermijn 7. de vischmarkt 8. het keuringsgebouw aan het Hagepoortplein; 9. de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat 10. het bureau van politie aan de Groenmarkt; 11. de veemarkt aan de Havenstraat; 12. het Wijnhuis, waarin de Graafschapsche Oudheids kamer is gevestigd; 13. de waag onder den Wijnhuistoren 14. het poliïieposthuis in de Hoven 15. het politieposthuis aan den Deventerweg 16. de zeven bergplaatsen voor brandbluschmiddelen als: a. hoofdpost aan den Paardenwal, met bijbehooren- de paardenstal b. een in de Hoven c. een aan de Nieuwstad d. een aan het Broederenkerkplein e. een aan de Havenstraat een aan den Graaf-Ottosingel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 22