40 Verslag betreffende het scheuren van eenige weilanden. Evenals in 1922 en 1923 werden voor 1924 gelden uitgetrokken voor scheuring van eenige schrale weinig opbrengende graslanden. Dit jaar werden gescheurd „de Drittelwaard" en „het 2de perceel le kloot der Varkensweide". Het ploegen werd aanbesteed in 2 perceelen. Tegelijk met het ploegen werden de hoogten opgespit om later voordeeliger te kunnen egaliseeren. Na egalisatie werd de grond bestrooid met 2000 K.G. kluitkalk per H.A. en flink bewerkt met de vleugelegge. Na bemesting met kunstmest werd haver gezaaid waaronder gras en klaver. De haver werd machinaal gezaaid en leverde een flinke opbrengst uitgezonderd een laag gedeelte dat in Mei onder water liep. De ontwikkeling der jonge grassen en klavers was gunstig. De vorig jaar gescheurde weilanden leden op de lage plekken veel door den hoogen zomerwaterstand. Verslag betreffende ontginning der „Borne". In 1924 werd de ontginning der Borne voortgezet. De egalisatie was begin April voltooid alsmede het graven van eenige ontwateringsgreppels en slooten. Daarna werd 2000 K.G. kluitkalk per H.A. uitgestrooid en de grond flink losgemaakt met cultivator en schijven- egge zoodat de kalk flink met den grond werd ge mengd. Hierna werd een flinke slakkenmeel-en kalizout bemesting gegeven en ongeveer half Mei het geheel 41 ingezaaid met gas- en klaverzaad waarboven haver als dekvrucht. Eind Mei werd nog wat chili uitgestrooid. De haver groeide eerst prachtig doch leed begin Juli wat door de droogte. Niettemin was de oogst goed en werd het gewas in Juli duur verkocht op een publieke verkooping te Voorst. De totale kosten van den grond plus ontginning bedroegen netto f 6438,de grond bracht bij ver koop in September f 6710,—op. Deze werkverschaffing leverde dus een batig saldo op, iets wat zeker weinig voorkomen zal. Verslag betreffende de ontginning der „Kleine Schuphoeve". In December 1923 werd begonnen met het rooien der eikenstompen op de „Kleine Schuphoeve". Door de eind December invallende strenge vorst moest dit werk eenige weken onderbroken worden. Begin April was het stompenrooien geëindigd. Daarna werd met egalisatie en graven van eenige slooten en greppels begonnen. Eind April tot begin Mei werd de kalk uitgestrooid en met behulp van de schijvenegge flink met den grond gemengd. Daarna werd een flinke slakkenmeel- en kalizoutbemesting gegeven. Door den natten bodem was het niet mogelijk voor half Mei te bezaaien. Even als op de Borne werd ingezaaid met gras- en klaver zaad waarboven haver als dekvrucht. Ook hier was de ontwikkeling van haver, gras en klaver uitstekend. De haver werd eind Juli op stam verkocht tegen flinken prijs.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 21