Bijlage Na. 20 een lijkwagen, twee Torren's-desinfectors een Flüge-apparaat, een ammoniakverdamper, vijf aesculaaplampen, een groote sproeier, twee kleine sproeiers, en verder kisten, kleeding, uitrusting, enz. Het vervoer van zieken geschiedt met het daarvoor bestemde rijtuig, of met een daartoe speciaal ingerichte ziekentransportauto van het Oude-en Nieuwe Gasthuis. Telkenmale na gebruik worden deze vervoermiddelen grondig ontsmet. Overzicht der werkzaamheden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de Wet van 4 December 1872 worden genoemd, bedroeg: Diphtheritis 19 Roodvonk u terwijl volgens plaatselijke verordening aangifte werd gedaan van 5 mazelengevallen. Zoodra een geval van besmettelijke ziekte wordt gemeld, worden de noodige maatregelen getroffen, die gewoonlijk hierin bestaan, behalve in het aanbrengen van het kenteeken, in het plaatsen van een extra privaat- of vuilniston, het meenemen van de vloerkleeden en maften (kleeden kloppen, zoolang de ziekte duurt, is bij gemeenteverordening verboden) om afzonderlijk gereinigd te worden, hef verstrekken van creoline, enz. Bijlage Na. 21 enz. Voortdurend wordt getracht zooveel mogelijk hulp te verleenen gedurende het ziektegeval, door tusschentijdsche ontsmetting van privaat, e. d. In den loop van het jaar hadden de navolgende ont smettingen plaats Gedane ontsmettingen binnen de gemeente. Naam der ziekte Ontsmettingen van: Totaal Woning Oven School Rijtuig Diphtheritis 1 19 1 3 24 Roodvonk 10 11 6 27 Tuberculose 1 12 13 Kanker 1 3 4 Bronchitis 1 1 Onbekend 2 70 1 73 Huidziekte 1 1 Totaal 15 117 8 3 143 Bovendien werden 31 woningen van ongedierte gezuiverd. Gedane ontsmettingen buiten de gemeente: Almen, Dieren, Eefde, Doesburg, Gaanderen, Gorssel, Goor, Brummen, Lichtenvoorde, Oeken, Stokkum, Terborg, Varsseveld, Voorst, Vorden, Voorstonden, Warnsveld en Zieuwent.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 217