Bijlage N. 8 onderging geen verandering. De stadsuitbreiding in het Deventerwegkwartier wordt tweemaal 's weeks met de hand geveegd. Op diverse plaatsen werd gedurende 204 uur met de veegmachine gewerkt; aangevoerd werd met de aschwagens 680 M1. veegvuil en met de handkarretjes 300 M3. In de gracht naast de school aan den Tadamasingel wordt niet meer gestort. Sproeien. Hetgeen in het verslag 1923 hieromtrent werd ver meld geldt ook voor dit verslagjaar. Een meer met den eisch des tijds overeenkomende wijze van sproeien blijft gewenscht. Aan verschillende verzoeken om meer en zoo mogelijk ook op de morgenuren te sproeien kon niet worden tegemoet gekomen. Gesproeid werd gedurende 372 uur met een water verbruik in totaal van 1843 M3. Graswieden. Aan het graswieden werd met zorg gewerkt. Er blijven echter altijd straatgedeelten die tengevolge van het ontbreken van een gewoon verkeer een groenachtig aanzien verkrijgen. Dit groen is een soort mos dat, al werd het ook met weedkiller gedood, na korten tijd zich opnieuw vormt. Bijlage N. 9 Sneeuwruimen. Ofschoon de sneeuwval in het begin van 1924 groot is geweest kwamen geen klachten in over onvoldoende zorg bij het opruimen hiervan. Voor dezen arbeid werden de werklieden met karretjes uit de werkver schaffing in het Coenenspark gebezigd, die door den strengen vorst werkloos waren geworden. In den nacht van 2 op 3 Maart moest nog met beide sneeuw ploegen worden uitgerukt. De kosten aan sneeuwopruiming besteed hebben bedragen f 1986,47. Putscheppen. De straatputten werden geregeld geschept en schoon- gehouden. Weinig last werd ondervonden van verstopte putten. Nog steeds worden putten van particulieren tegen betaling geschept. Er wordt echter zooveel mogelijk naar gestreefd dit werk door particulieren te laten verrichten. De baten uit dit putscheppen voortvloeiende bedroegen het afgeloopen jaar f 525, Ophalen slachtafval. Bij 38 verschillende slachters, van het keuringsgebouw en van de vischmarkt werd in totaal 2068 maal liet slachtafval weggehaald. Dit ophalen geschiedt nog steeds gratis in door de gemeente daarvoor kosteloos be schikbaar gestelde afsluitbare gegalvaniseerd ijzeren vaten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 211