Bijlage M. 2 verbruikers op één na, hun verbruik zagen toenemen. net aantal aansluitingen steeg met 176 stuks waar van 170 voor „licht", 1 voor „kracht" en 5 voor licht en kracht". De toeneming der aansluitwaa.de bedroe» voor de drie rubrieken onderscheidenlijk 64 1 en 182 in totaal derhalve 247 K.W. De vraag naar abonnements installaties was, ten deele als gevolg van de daling der insfallatiekosten, slechts gering; de verkoop overtrof den nieuwen aanleg met 12 stuks. Het aantal geplaatste motoren nam toe met 18 met een gezamenlijk vermogen van 206 P.K., hetgeen een vermeerdering befeekent van het aantal met 51/, van het vermogen met 17 Deze onevenredigheid word veroorzaakt door de grootte der motoren, voor elevator, kraan en transporteurs, van het havenbedrijf van Spieker en Elferink's Transport- en Handels Maat schappij. Ten behoeve van de aansluiting van dit bedrijf werd een hoogspanningskabel gelegd van de zuil aan den Jacob Damsingel af. Door doortrekking van dezen kabel naar de gasfabriek, werd bereikt, dat dit stadsgedeelte, hetwelk, wat industrie betreft, steeds meer m belangrijkheid toeneemt, van twee zijden kauworden gevoed, terwijl tevens hiermee een versterking van het stadsnet werd verkregen. Vermelding verdient verder de plaatsing van een nieuwe zuil op de Markt bij de Sprongstraat ten behoeve van de binnenstad. De daarin geplaatste trans formator was 111 de afgeloopen wintermaanden reeds volbelast. De toeneming van het aantal aansluitingen Bijlage M. 3 en de steeds ruimere toepassing van electriciteit zullen dergelijke voorzieningen op den duur ook in andere stadsdeelen noodzakelijk maken. Met name is de afstand tusschen de tiansformatoren, opgesteld in de zuilen aan den Jacob Damsingel en de van Tilstraat, voor de tegenwoordige belasting, reeds vrij groot geworden. Uit een der hieronder volgende staatjes blijkt, welke straten in het afgeloopen jaar van laagspanningskabel werden voorzien. De plaatsing van een verdeelkast aan den weg naar Laren werd uitgesteld in verband met wijziging van ons uitbreidingsplan, noodig geworden door uitgifte van grond achter het gebouw van den Keuringsdienst, waardoor de eerst vastgestelde plaats niet meer de gunstigste was. De aanleg ten behoeve van het zoogen. terrein Wensinck, waarvoor op de begrooting gelden waren uitgetrokken, behoefde nog niet ter hand te worden genomen. Uitvoering vóór den komenden winter is echter noodzakelijk. De transformatorencapaciteit werd uitgebreid met 260 K. W., waarvan 200 K. W. voor één grootbedrijf en 60 K. W. in de zuil Markt. Storingen in de stroomlevering kwamen niet voor; onderbrekingen ten behoeve van werkzaamheden aan het net konden, na overleg met de verbruikers, worden uitgevoerd zonder last te veroorzaken. Wat de financieele resultaten betreft, zij opgemerkt, dat de stijging der ontvangsten met rond f 20,000,— niet in evenredige verhouding staat met de toeneming van het verbruik. Dit behoeft geen verwondering te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 200