3?8 Bijlage L. 54 met de oude machines naar de stad gepompt. Per 100 M3. opgepompt water werd gebruikt 42 068 K.W.U. Als gevolg van de onderzoekingen door het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening werd na dien datum weder overgegaan tot de oude wijze van werken met de stoommachines en werd het water weder over de oude filterinrichting gezuiverd. Na dien werd gedurende 1892'/., uur met één machine naar de stad gepompt, terwijl gedurende 293 uur de tweede machine gelijktijdig moest loopen, om in de behoefte te voorzien. Bovendien werd nog door de nieuwe inrichting ge durende 56 uur naar de stad gepompt Door de oude machines werd gedurende 52'/^ uur extra op de filters gepompt, terwijl gedurende 402 uur 45 min. met de electromotoren water op het filter werd gebracht. Het maximaal aantal uren, dat de stoommachines op één dag liepen was 25'/^ uur, van de electromotoren, met inbegrip van het pompen op de filters 20uur. Het werken met de Wiltonvuren bleef goed voldoen, terwijl steeds met één ketel in de stoomproduclie kon worden voorzien. De stoomketels werden ook dit jaar schoongemaakt door de firma Doorgeest te Amsterdam. Aan de oude stoommachines had alleen het hoogst noodige onderhoud plaats, doch wordt gevreesd, dat deze het niet lang meer zullen uithouden. Maatregelen zullen worden getroffen, opdat met de nieuwe inrichting het water op de oude filters kan worden gebracht, zooals reeds gebeurde, en uit de rcinwaterkelder naar de stad kan worden gepompt. Bijlage L. 55 Filters en bronnen. Zooals uit bovenstaande blijkt werd tot 3 September met de nieuwe inrichting gewerkt. Het water echter, dat vrijwel, doch niet voldoende, ijzervrij het pomp station verliet, was echter dermate agressief, dat het aanslag in de buisleiding werd losgemaakt en meege voerd, zoodat op verschillende punten van de stad het water eindelijk niet meer te gebruiken was. Af- spuiten hielp daartegen niet meer, zoodat tot de oude wijze van zuivering werd overgegaan. Door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening zullen plannen tot verbetering van den toestand worden ingediend. Door dit bureau werd ook een onderzoek ingesteld naar den toestand der putten, waarvan het resultaat op 31 December nog niet bekend was. Ook dit jaar steeg het water in de nieuwe putten na stilzetten van de pompen vrijwel direct 80 c M. Terrein. Het terrein werd in goeden staat onderhouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Het reservoir werd één keer schoongemaakt. lil het begin van dit jaar werd een nieuwe water- sfandsaanwijzer aangeschaft, zoodat met enkele uit zonderingen, door gebreken aan de lijn, de waterstand regelmatig kon worden gecontroleerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 188