Bijlage L. 14 plaatsen de daarin gevallen gaten met ijzercement dicht gemaakt zijn moeten worden. Hoewel de werking niet bepaald slecht is te noemen, is voorziening dringend noodig. De blowers en de motoren werden afwisselend ge bruikt en werkten goed. V. Condensatie en zuivering. De condensatie en zuiveringstoestellen werden voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, af wisselend gebruikt, en verkeeren in goeden staat. De houten vulling van Kircham No. 1 werd ook dit jaar nog niet vernieuwd, die in No. 2 blijft goed werken. De toestellen verkeeren overigens in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. VI. Kolenlosinricliting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Het ijzerweik van de kraan werd geheel roestvrij ge maakt en opnieuw geverfd. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VII. Stoomketels. Behoudens de gewone opmerkingen over het plaatselijk invreten dei platen, verkeeren deze in goeden staat. Het werken met de oude roosters bleef goed voldoen Bijlage L. 15 en blijkt hiermede voordeeliger gestookt te kunnen worden dan met Wiltonvuren. De Firma Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken belast. VIII. Electrisclie inrichting. De draaistroommotor blijft goed voldoen en wordt deze geregeld gebruikt. Teneinde de stoommachine in goeden staat te houden werd deze af en toe gebruikt voor batterijladen, alsmede op die dagen, waarop tijdens het maken van cokesgas steenkolen gelost moesten worden. De motor, de stoommachine, alsmede de beide dynamo's verkeeren in goeden staat. Van de accumulatorenbatterij wordt de toestand van de negatieve platen langzamerhand zoodanig, dat deze vervangen moeten worden, en zal dit in den loop van het volgend jaar gebeuren. IX. Sulfaatfabriek. Verlies aan ammoniakwater of ammoniak kon niet worden aangetoond. Een nieuw toestel voor het afdrijven van de ammoniak is bereids aangekocht en zal dit in begin van 1925 worden opgesteld, waarna het oude zal worden afgebroken. De saturator en de na-saturator verkeeren in niet al te besten staat, doch zal getracht worden deze nog zoo lang mogelijk te gebruiken. In den afvoer der gassen kwam geene verandering, terwijl verstoppingen weinig voorkwamen. 5 (jj

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 168