Bijlage L 12 van de badgelegenheid, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels of ovens werkten er 16 keer gebruik van maakten. Ia. Terrein. Het terrein werd goed onderhouden. Enkele gedeelten van de glooiing van het toegangs kanaal zullen volgend jaar opnieuw van rijswerk en puinbestorting moeten worden voorzien. II. Gashouders. Hieraan had liet gewone onderhoud plaats, hetgeen zich bepaalde tot het verwijderen van roestvlekken, waarna deze in de menie werden gezet. Evenals vorige jaren kwamen af en toe lekkages voor aan gashouder No. 3, hoofdzakelijk op de naden, door liet wegvreten van de nagels aan de binnenzijde, welke zoogoed mogelijk werden hersteld door het opbrengen van platen. Teneinde te trachten dit wegvreten tegen te gaan werd binnen in den gashouder een laag Loxal O van de Chemische fabriek „Velada" te Delft op het water gebracht. Deze olieachtige vloeistof hecht zich bij het opgaan van de klok aan den binnenkant van de platen en sluit op die wijze het ijzer van het gas af. De tijd is nog te kort om over de proef een oordeel te kunnen vellen. Met het ververschen van het water werd geregeld doorgegaan. Naphtalineverstoppingen kwamen niet voor. In de werking van gashouder No. 3 kwam geen verandering. Bijlage L. 13 lil. Ovens. Hieraan had het gewone onderhoud plaats, terwijl oven No. 5 werd uitgebroken en de bovenbouw ver nieuwd. Deze oven had bij het buitenwerking stellen 2011 vuurdagen. Ovens No. 1 en 2 werden, teneinde te kunnen na gaan in hoeverre de kluizen nog goed waren 0111 daarin een ander systeem te bouwen, gedeeltelijk uitgebroken, zoodat deze in den tegenwoordigen toestand niet bruik baar meer zijn Zij tellen respectievelijk 1747 en 1358 vuurdagen. Op 31 December waren dus beschikbaar 5 ovens met 45 retorten. Op dien datum hadden Oven No. 3 1204 vuurdagen. 4 1447 5 6 7 147 De slakvorming in de generatoren gaf geen aanleiding tot opmerkingen. IV. Cokesgasinricliting. Deze zal, wanneer niet tot een andere werkwijze voor de gasproductie wordt overgegaan grondig na gezien en hersteld moeten worden. De mantel van den generator is op verschillende plaatsen stuk. Verschillende afsluiters sluiten niet meer af en zullen geheel of ge deeltelijk vernieuwd moeten worden, terwijl de buis leiding tussclien den generator en den scrubber in zoodanigen toestand verkeert, dat op verschillende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 167