Bijlage K. 2 Museum-Commissie bij de inrichting hebben gesteund. In de eerste plaats den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, den Administrateur-Chef der afdeeling Kunsten en Wetenschappen en den Directeur van liet Rijksmuseum te Amsterdam door wier toedoen uit het Rijksmuseum in bruikleen werden ontvangen de schil derijen, die de wanden der zaal voor tijdelijke expo sities bij de opening sierden. De architect, den heer S. de Clercq werd lof gebracht voor de wijze, waarop hij het oude, sombere Politiebureau tot een modern Museumgebouw heeft omgewerkt, waar het licht den bezoeker dadelijk in een goede stemming brengt. De Heer de Clercq werd ook gememoreerd als de ontwerper van het gedenkraam van gebrand glas in de hal, met een symbolische voorstelling van den torenbrand de beide zijramen met wapens van Zutphen en Gelder land gaf hij zelf ten geschenke. De vensters werden door den Heer Schouten te Delft vervaardigd; te midden van de oudheden is er dus nu ook een product van moderne Kunstnijverheid in het Museum te aan schouwen. Voorts werd de Museum-Commissie voor haar steun en medewerking bedankt, vooral de Voor zitter, die de Secretaresse op de meest welwillende wijze bijstond; voor alle problemen vond zij bij hem een luisterend oor. De hulp van Mejuffrouw W. van A I p h e n, lid der Commissie, is bij het inrichten van onschatbare waarde geweest. Het Bureau van Gemeente werken moest wel een bizondere vermelding hebben, door veel overleggen, meten en uitzoeken is men tot goede resultaten gekomen en kwam men maar weinig boven de som, die de Raad bereidwillig beschikbaar Bijlage K. 3 stelde voor nieuw meubilair en transporteeren en plaatsen der voorwerpen. Spreekster herinnerde nog aan den brand en aan het redden van den inventaris, zij gaf eenige details over de nieuwe inrichting in verband met de eischen waaraan een modern museum, ook een klein museum, moet voldoen en de plaats die het Wijnhuis hoopt in te nemen met steun der Gemeente en de Vereeniging Zutphen Vooruit. Hierna nam de Burgemeester van Zutphen het woord en gaf zijn ingenomenheid te kennen met de inrichting. Zijn gelukwensch gaat uit naar de Museum-Commissie en lien, die geholpen hebben het Museum te reorgani- seeren en naar de stad Zutphen, die met den toren ook het Wijnhuis deed herbouwen. Namensde Gemeente verklaarde hij het Museum geopend. Daarna werd het woord gevoerd door den neer S. de Clercq, die tevens een historisch rapport van den herbouw met fotografieën ten geschenke aanbood door den Heer G i m berg, Archivaris der Gemeente, die eenige platen uit zijn verzameling ten geschenke gaf, en als tolk diende van de Redactie van het Oud heidkundig Jaarboek, die de Secretaresse een bloemstuk vereerde; door den Heer Lu gard, lid der Museum- Commissie van de Waag te Deventer, die uit naam van den Directeur Dr. Houc k uit diens eigen col lectie eenige kaarten aanbooddoor den Heer V a n Heek uit Lonneker, die als bewoner van Huis Bergh zich tevens bewoner van de Graafschap voelt; hij prees Zutphen om zijn mooie gebouwen en hoopte, dat het Wijnhuis over deze monumenten zal waken; de wijze, waarop het Museum is gereorganiseerd geeft hem daarop

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 150