Bijlage E. 28 In het bestuur kwam geen verandering en is als volgt samengesteld Dr. C. Bijl, voorzitter, B. J. Tied ink, secretaris, A. Meilink, vice-voorzitter en mevr. Weersma V. Duin, 2de secretaresse. De roosters voor schoolbezoek bleven onveranderd. C. BIJL, Voorzitter. B. J. T1ED1NK, Secretaris ZUTPHEN, Juni 1925. Bijlage F. VERSLAG van den SCHOOLARTS over het jaar 1924. Dit jaar is door mij een wijziging gebracht in de tot nu toe gevolgde werkwijze. Terwijl ik vroeger op ongeregelde tijden de scholen bezocht, werd nu op een vasten, aan de schoolhoofden bekenden dag, iedere school iedere maand bezocht. Dit geregeld bezoek op de scholen heeft het voordeel, dat hierdoor de onder wijzers beter in de gelegenheid zijn eventueele, door hen opgemerkte afwijkingen der kinderen onder mijn aandacht te brengen. Verder heb ik een spreekuur ingesteld, op Woens dagmiddag in het Kerksteegje, waarop de ouders der schoolkinderen mij als schoolarts kunnen raadplegen en waarop ik de kinderen die ik in het bijzijn der ouders nader wensch te onderzoeken bestel. Tot nu toe wordt dit spreekuur slechts matig bezocht, ver moedelijk is het nog te weinig bekend, toch was ik in de gelegenheid reeds verscheiden adviezen aan ouders te verstrekken met name zijn door mij ver schillende kinderen naar vacantiekolonies verwezen. Overigens zijn dit jaar geen bijzonderheden te ver melden behalve tamelijk veel bof en mazelen, waartegen ik uit den aard der zaak geen maatregelen kon nemen, deden zich geen epidemieën van beteekenis voor. De toestand der schoolgebouwen bleef dezelfde. De banken w'

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 133