233 52 De lessen van Mej. J. J. Kroeze, die van 1 September wegens ziekte verhinderd was hare taak te vervullen, werden waargenomen door Mej. M. Ruys. De uitslag van de examenopleidingen was als volgt: voor de akte nuttige handwerken opgeleid 18 leerlingen, alle geslaagd. Voor de akte fraaie handwerken opgeleid 2 leerlingen, 1 geslaagd. Voor de Nijverheidsakte Na opgeleid 1 leerling, 1 geslaagd. Voor de Nijverheidsakte Nq opgeleid 2 leerlingen, 2 geslaagd. Voor de Nijverheidsakte Nr opgeleid 1 leerling, niet geslaagd. Na liet volgen van den volledigen cursus werden ontslagen: 8 leerlingen met diploma costuuinnaaien. 3 huishoudster. 3 hulp in de huis houding. 7 dienstbode. 2 voor de prak tijkvakken hulp in de huishouding. leerlingen met diploma van den cursus vrouwelijke handwerken. Tusschentijds verlieten 31 leerlingen de school zonder diploma. Op 31 December waren ingeschreven: 3 jarigen cursus costuumiiaaien 47 leerlingen. Bijlage D. 53 3 jarigen cursus dienstboden, 39 leerlingen. 3 hulp in de huishouding 32 leerlingen. 2 jarigen cursus huishoudsters 15 leerlingen. Opleiding nuttige handwerken 13 fraaie handwerken 4 Nijverheidsakte Na 8 n Nq 3 Cursusvrouwelijkehandwerken 18 kinderverzorging 25 koken burgerpot 24 koken Dames-cursus 13 waschbehandeling, dames-cursus 4 leerlingen. Cursus costuumnaaien, dames-cursus 11 leer lingen. Cursus costuumnaaien, avond dames-cursus 21 leerlingen. Cursus costuumnaaien, voor dienstboden 15 leerlingen. Cursus linnennaaien voor dienstboden 2ö leerlingen. Cursus voor coupeuse 5 leerlingen. Tezamen 323 leerlingen. Onder leiding der betrokken leeraressen bezochten de leerlingen verschillende fabrie ken, wasscherijen, spinnerijen en weverijen. Dank zij de vriendelijke bijdrage van een belangstellende, kon de schoolbibliotheek met een aantal boeken worden uitgebreid. De vrouwenarbeidsschool te Oorssel en de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 116