32 Alie leerlingen uit de 4e klasse namen deel aan het eindexamen, dat werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toezicht en een Commissie uit vertegenwoordigers van den handel. In deze laatste Commissie hadden zifting de heeren G. J. Dijkerman, F. C. Gies, A. H. W. Koch, G. L. Maaldrink, H. Mulderije, H. G. J. Schillemans, Mr. W. F. Tromp Meesters, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. Het schriftelijk gedeelte dat de vakken Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden, Handelsrekenen, Staathuishoud kunde, Wiskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Aardrijkskunde, Handelskennis- en recht, Stenografie en Machineschrijven omvatte, had plaats van 12—21 Juni. Het door de leeraren beoordeelde werk circuleerde daarna bij de Commissie. Het mondeling onderzoek, zich uitstrek kende over de vakken: Fransch, Duitsch, Engelsch, Aardrijkskunde, Geschiedenis en Natuurwetenschappen, had plaats op 1 en 2 Juli 1924. Voor elk vak werd iedere leerling 15 33 minuten geëxamineerd in tegenwoordigheid van een lid van de Commissie. Er slaagden 12 mannelijke en 5 vrouwelijke leerlingen, terwijl 1 vrouwelijke werd af gewezen. De namen der geslaagden zijn: M. E. Boom, C. Cohen, E. J. Eijerkamp, C. Gies, B. J. Heijnen, Sina Kers, Betsy Knol, G. Kraaijvanger, A. J. te Linde, A. Meilink, Rika Nijland, J. Paisenberg, Cha Scholten, Mc Vettenberg, J. Wiardi, A. J. Wuestman, H. G. Wijs. Voor zoover bekend, zijn van de vrouwe lijke geslaagden 2 op kantoor geplaatst. Van de mannelijke geslaagden hebben 9 een plaats op kantoor gevonden; 1 is thuis in de zaak werkzaam, terwijl 1 op de Hoogere Handelsschool zijn studie voortzet. De vrouwelijke leerling, die werd afge wezen, verliet de school.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 106