Bijlage D. 16 te maken tusschen de verschillende leer lingen der 1ste klasse wat betreft hunne kennis van het Fransch. Voor de daarvoor in aanmerking komende vakken is de verdeeling der lessen in het schooljaar 19231924 aldus: Wiskunde: In klasse II, lila en Va de heer H. W. H age man, in klassen I, Illb en IV de heer Tj. Blom. Fransch: in klasse I de heer J. Kroese, in de overige klassen de heer A. j. M. Br ugge m eij er. Hoogduitsch: in klassen I en en II Mej. Th. J. Mar i us, in de overige klassen deheerj. Goemans- Bij den aanvang van het nieuwe school jaar werd het nieuwe gymnastieklokaal in gebruik genomen en konden dus alle lessen in lichamelijke oefening in overeenstemming met het programma gegeven worden. In verband met eene aanschrijving van den Minister van O. K. en W. werden voor deze lessen de mannelijke leerlingen der lste klasse en die der 4de klasse allen tot één afdeeling voor elke klasse gecombineerdmet speciale machtiging van genotmden Minister mocht echter de2de klasse nog in 2 afdeelingen gesplitst worden omdat dit geen meerdere kos ten medebracht; de vrouwelijke leerlingen der parallelafdeelingen van eenzelfde klasse werden voor dit vak tot één afdeeling ge combineerd. Naar aanleiding van een voor- Bijlage D. 17 stel der Commissie van Toezicht werd in de Gemeenteraadszitting van 3 September besloten tot invoering van onderwijs in vrouwelijke handwerken voor de vrouwe lijke leerlingen. In afwijking van dat voor stel werd met dit onderwijs een aanvang gemaakt in de lste, 2e en 3de klasse en slechts gedurende 2 uren per week, de be doeling is echter om dit onderwijs in vol gende jaren ook tot de hoogere klassen uit te breiden. Het onderwijs wordt gegeven op de uren waarop de jongens onderwijs in lichamelijke oefening ontvangen zoodat hiermede het bijkomstige voordeel verkre gen is dat de meisjes op die uren niet meer behoeven te worden weggezonden. Met de invoering van dit onderwijs is zeker aan eene in vele gezinnen al lang gevoelde be hoefte voldaan. Gebouw. Ook dit jaar werd wederom een der lo kalen gemoderniseerd verdere veranderin gen van beteekenis hadden niet plaats. Wel zijn er nog verschillende lokalen die dringend verbetering behoeven, ook wat de verlichting betreft. Waar in de laatste jaren regelmatig een lokaal verbeterd werd, was het niet noodig op deze gebreken de aandacht te vestigen; thans nu uit een oogpunt van bezuiniging met die verbetering wordt opgehouden, komt de zaak anders te staan. Sommige lokalen zien er buitengewoon haveloos en verveloos uit en missen alles wat maar op eenige ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 99