[ïl 195 Bijlage D. 4 werd aan den heer R. van Waard, lee- raar in de Fransche taal en letterkunde op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 September d.a.v. wegens zijn benoeming tot leeraar aan eene hoogere burgerschool te Rotterdam. In dezelfde raadszitting werd tot opvolg ster benoemd Mej. A. E. Huisman te Middelburg, die echter voor de benoeming bedankte. Bij Raadsbesluit van 3 September 1923 wer den benoemd tot tijdelijk leerares in de Hoog- duitsche taal Mej. Th. J. Ma rins te Apel doorn en tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal de heer J. Kroese, leeraar aan de Middelbare Handelsschool te Zutphen, die beiden bij den aanvang van het nieuwe schooljaar in functie traden; tevens werd tot vast leeraar in de Fransche taal en let terkunde benoemd de heer A. J. M. Brugge- meijer, leeraar aan de Rijks hoogere bur gerschool te Warffum, die eerst 16 Decem ber 1923 in functie kon treden. Bij Raadsbesluit van 5 November 1923 werd tot tijdelijke leerares in de vrouwe lijke handwerken benoemd Mej. H. K. Ui ter wijk te Zutphen, die 19 November d.a.v. in functie trad. Gedurende de vacature Fransch werd de waarneming der lessen van 19 September tot 15 December opgedragen aan den heer J. H. Lam our te Amersfoort. Gedurende de ziekte van den heer N. C. Bijlage D. 5 Me ij er Drees, leeraar in de Nederlandsche taal- en letterkunde, werd de waarneming der lessen opgedragen in de eerste klasse aan den heer J. C. Lindeman, leeraar aan de Middelbare Handelsschool van 1 Octo ber tot 22 October en in alle overige klassen van 29 September tot 1 November aan Mej. C. A. W. H. Hofstede Crull te Tiel. Op 24 Mei 1923 overleed na een lang durige ziekte de concierge J. de Bruijn, die gedurende ruim dertien jaren zijne werk zaamheden op uitstekende wijze had ver vuld. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 12 Juli 1923 werd, voorloopig voor den tijd van één jaar, tot zijn opvolger benoemd de heer H. Derks te Zutphen. Zooals reeds in het verslag over 1922 is aangekondigd, verliet de amanuensis voor de Natuurwetenschappen de heer J. Mor- hee Jzn. op 1 Februari 1923 de school. Hiermede nam de ruim veertigjarige werk zaamheid van dezen bekwamen, zeer ver dienstelijken amanuensis een eind. Tot zijn opvolger was bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 18 Januari 1923 be noemd de heer K. Singer te Avenhorn, die 1 Februari 1923 in functie kon treden. Tengevolge van ziekte-verzuim der lee raren konden 336 uren, tengevolge van fa milie- of andere omstandigheden 36 uren niet gegeven worden, terwijl tijdens de va cature Fransch in 277 uren moest worden voorzien. Hiervan werden er 495 waarge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 93