AS O Bijlage D. 2 betreurd. De adviezen van den heer Kat, als zijnde die van een oud-docent, werden immer op hoogen prijs gesteld. Hem zij in dit jaarverslag hartelijk dank gebracht voor de betoonde toewijding en vriendschappe lijke samenwerking. In de plaats van den heer Kat werd door den Raad der Gemeente benoemd de Heer Dr. M. Gerbrandy. De andere af tredenden werden met algenieene stemmen herbenoemd. II. Hoogere Burger -chool m .t vijfjarigen cursus en daaraan verbonden Handels= Klassen, gedurende het jaar 1923. Afdeeling A. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Personeel. Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1923 als volgt samen gesteld Bijlage D. 3 Tijdelijk: Bedienden K. Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, (tijd.) Concierge. Bij Raadsbesluit van 2 Juli 1923 werd tot vast leeraar in Natuurlijke Historie be noemd de heer G. v. d. Meer, tijdelijk leeraar aan de school, die 1 September 1923 als zoodanig in functie trad. Bij Raadsbesluit van denzelfden datum Aantal NAAM. VAKKEN VAN ONDERWIJS. uren per week. Dr. J. W. Lem, directeurWerktuigkunde, Kosmographie 8 Tj. Blom Wiskunde 26 H, W. Hageman Wiskunde 22 D. F. Keiser Natuurkunde 17 Dr. S. Postma Scheikunde 14 G. v. d. Meer Nat. historie 14 J. M. L. Saunders Staatswetenschappen 6 A. Janssen Aardrijkskunde 19 J. Tj. Wielinga Geschiedenis 20 N. C. Meijer Drees Nederlandsche taal en letterkunde 26 A. J. M. Bruggcmeijer Fransche taal en letterkunde 20 K. Koiter Engelsche taal en letterkunde 20 J. Goemans Hoogduitschc taal en letterkunde 12 M. N. H. Lcijs Handelswetenschappen 4 E. E. J. Kerkmeijer Handteekenen 17 B. H. Stomps Rechtlijnig teekenen 5 C. Hage Lichamelijke oefening (jongens) 19 Atej. P. M. v. d. Weel Lichamelijke oefening (meisjes) 11 Mej. Th. J. Marius Hoogduitschc taal 14 J. Krocse Fransche taal 10 Mej. H. K. Uiterwijk Vrouwelijke handwerken 10

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 92