Bijlage B. 18 HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Hierover zijn geen mededeelingen te doen. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1923, is als Bijlage VI aan dit verslag toegevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Van de Gezondheidcommissie te Haarlem werd ontvangen afschrift, van een door haar aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal gezonden adres in zake den Zomertijd, van den volgenden inhoud. De Gezondheidscommissie te Haarlem, kennis genomen hebbende van de beslissing, welke de Tweede Kamer der Staten-Generaal genomen heeft, naar aanleiding van het voorstel Braat c.s. tot afschaffing van den Zomertijd, betreurt de genomen beslissing ten zeerste. De Gezondheidscommissie voornoemd meent daarom met de meeste nadruk Uwe Hooge Vergadering te moeten ver zoeken, het door de Tweede Kamer aangenomen ontwerp te verwerpen, omdat het behoud van de zomertijd-regeling van het grootste belang geacht moet worden voor de alge- meene Volksgezondheid. Dit adres werd voor kennisgeving aangenomen. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid ontving de Commissie mededeeling van het opheffen van den vrijdom van port met 1 Januari 1924. Aangezien de Bijlage B. 19 Gezondheidscommissiën niet voorkomen op de lijst van instellingen, die op kosten van het Departement kunnen correspondeeren, zullen, met ingang van genoemden datum, alle dienststukken van postzegels moeten worden voorzien. Behandeld en vastgesteld in de Vergadering van de Gezondheidscommissie te Zutphen den 13 Mei 1924. D. MOLENAAR, Voorzitter. J. C. GOLDENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 83