Bijlage B. 16 maatregelen werden genoemd die tot bestrijding der ziekte zouden kunnen worden genomen. De Commissie ontving geen mededeeling van hetgeen ter zake werd gedaan. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage V aan dit verslag toe gevoegd en geven geen aanleiding tot opmerkingen. De bewoner van eene woning in de Spittaalstraat deelde aan de Commissie mede, dat volgens een schrijven van den Directeur van den keuringsdienst, het water van zijne pomp bij onderzoek was gebleken ongeschikt te zijn voor men- schelijk gebruik. De Commissie richtte daarop, onder over- legging van een afschrift van het rapport, een brief tot de eigenares dezer woning, met verzoek dit perceel spoedig van goed drinkwater te voorzien. Deze gaf daaraan gevolg door de woning aan de gemeente-waterleiding aan te sluiten. Bijlage B. 17 HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. De Commissie richtte een schrijven tot den Rijkszuivel- consulent voor Gelderland, met verzoek haar te willen inlichten omtrent de melkwinning op de boerderij van Ruimzicht, welke melk door de Zutphensche Melkinrichting als gezondheidsmelk in den handel wordt gebracht en ongekookt zou kunnen worden gebruikt. Uit het daarop ontvangen antwoord bleek, dat naar de meening van den Rijkszuivelconsulent, op de boerderij van Ruimzicht het streven voorzit, de melkwinning inderdaad aan hooge eischen te doen beantwoorden, waartoe deze boerderij naar zijne meening zich bizonder gunstig zal leenen. Na in ruime trekken te hebben aangegeven, in welke richting betere melkvoorziening kan worden verkregen, wordt in dezen brief er nog op gewezen, dat deze hier ter stede nog zéér voor verbetering vatbaar is en zich nu eene goede gelegenheid voordoet, om daartoe den grondslag te leggen. Bij eene daarna gehouden bespreking met den Rijks zuivelconsulent en den Directeur van den Keuringsdienst voor waren, bleek, dat nu op de melk van iedere koe gedurig de Katalaseproef werd toegepast en de gezondheid der dieren door den veearts wordt gecontroleerd, terwijl op de melk door den Keuringsdienst van waren controle wordt uitgeoefend en de melk dadelijk na de winning op de boerderij in gesteriliseerde flesschen wordt getapt. Naar de meening der deskundigen kon dus op belangrijke verbe teringen worden gewezen en beantwoordt de aldus gewonnen melk aan hooge eischen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 82