Bijlage B. 14 HOOFDSTUK Vil. Ziekten. In den loop van het jaar 1923 werden door de Commissie kennisgevingen ontvangen van de volgende aangiften van gevallen van besmettelijke ziekten: 1. Aziatische cholera 0. 2. Typhus exanthematicus 0. 3. Febris Typhoïdea 2 (1922 1). 4. Pokken 0. 5. Roodvonk 4 (1922 7). 6. Diphteritis 15 (1922 16). 7. Dysenterie 0. 8. Pest 0. 9. Gele koorts 0. 10. Meningitis cerebrospinalis epidemica 0. De verschillende gevallen van Febris typhoïdea, Roodvonk en Diphteritis hebben zich voorgedaan als volgt: Maand. Diphteritis. Febris typhoïdea. Roodvonk. Januari 1 1 Februari 3 Maart 1 1 April 1 Mei Juni 1 Juli 1 Augustus 1 September 2 October 2 1 November 2 December 3 15 2 4 Bijlage B. 15 Zooals uit vorenstaande opgave blijkt was het aantal gevallen van besmettelijke ziekten minder dan in het vooraf gaande jaar. Het aantal gevallen van Diphteritis, het vorige jaar 16 bedragende was nu 15, het aantal gevallen van Roodvonk verminderde van 7 tot 4, terwijl dit jaar 2 gevallen van Febris typhoïdea voorkwamen. Ter kennis van de Commissie kwamen 6 gevallen van mazelen, terwijl mededeeling werd ontvangen van het voor komen van scabies in tien gezinnen. Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden in deze gemeente in dit jaar verricht 33 woning- en 5 school- ontsmettingen. Buiten de gemeente werden door den ge meentelijken ontsmettingsdienst verricht 12 woningontsmet tingen, terwijl bovendien 69 maal van den ontsmettingsoven werd gebruik gemaakt voor het ontsmetten van lijf- en andere goederen uit verschillende omliggende gemeenten, terwijl het zieken rijtuig 2 maal werd ontsmet. Tot ontsmet ting van lijf- en andere goederen, toebehoorende aan inwoners dezer gemeente, werd in 1923 114 maal van den gemeentelijken ontsmettingsoven gebruik gemaakt. In de Decembervergadering kwam ter sprake het voor komen van drie gevallen van Diphteritis, in eene klasse der Christelijke School aan het Oudewand. De Commissie besloot een brief tot den Burgemeester te richten, om de aandacht op deze gevallen te vestigen en in overweging te geven, zoodanige maatregelen te nemen, waardoor de uitbreiding van de ziekte kon worden tegen gegaan. Kort daarna ontving de Commissie van den Burgemees ter afschrift van een brief, door hem hierover tot het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs gericht, waarbij door hem op de betrekkelijke artikelen der Besmettelijke Ziektenwet werd gewezen en de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 81