Bijlage B. 12 HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en Werkplaatsen. a. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht. b. Fabrieken en Werkplaatsen. Door Burgemeester en Wethouders werd dit jaar aan de Commissie kennis gegeven van 21 bij hen ingekomen ver zoekschriften, naar aanleiding van artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen 1Het wijzigen van de voorwaarden voor de vergunning tot het oprichten van eene benzinebewaarplaats metpomp- installatie, Nieuwstad No. 61. 2. Het oprichten van eene inrichting voor timmeren, smeden enz., Paardenwal No. 5. 3. Het plaatsen van een electro-motor van 6 Pk., Stationsweg No. 27. 4. Het oprichten van een papierwarenfabriek met plaatsing van een electro-motor van 3 Pk., Oudewand No. 23. 5. Het oprichten van een smederij, Vliegendijk No. 8. 6. Het plaatsen van een electro-motor van 2'A Pk., Coehoornsingel No. 3. 7. Het bouwen van een ketelhuis en het daarin plaatsen van een stoomketel, Warnsvcldschc Weg No. 1. 8. Het plaatsen van een stoomketel en stoommachine, Badhuisweg No. 1. 9. Het oprichten van een lompenbergplaats op den Houtwal. 10. Het plaatsen van een machine voor houtbewerking met electro-motor van 7'/2 Pk., Wambuisstraat No. 2. 11. Het oprichten van een bakkerij, Buitensingel No. 202. 12. Het oprichten van een benzinebewaarplaats, Kanons- dijk No. 60. 13. Het oprichten van een bewaarplaats van beenderen op den Houtwal. Bijlage B. 13 14. Het opstellen van een sterkstroominrichting's Gra venhof No. 2. 15. Het uitbreiden eener bakkerij met electro-motor van IV2 Pk., Turfstraat No. 37. 16. Het oprichten van een graansilo met plaatsing van electro-motoren op het terrein der N.V. Spieker en Elferink. 17. Het oprichten van een rookerij van vleeschwaren, Laarstraat No. 3. 18. Het uitbreiden van een papierwarenfabriek, Laar straat No. 132. 19. Het plaatsen van een benzinemotor van 3 Pk., Warnsveldsche Weg No. 1. 20. Het oprichten van een meubelfabriek met electrische beweegkracht, Polsbroek No. 1014. 21. Het wijzigen van eene bakkerij, Apenstert No. 15. De adviezen op deze kennisgevingen door de Commissie uitgebracht, hebben zich ook nu weder bepaald tot het in overweging geven van voorwaarden aan de vergunning te verbinden, opdat de omwonenden en de omgeving geen nadeel zouden ondervinden van rook, afgewerkte gassen en schadelijke dampen, hinderlijke trillingen, geraas, enz. en tot het voorstellen van zoodanige bepalingen, waardoor nadeel voor de Volksgezondheid wordt voorkomen. Het was de Commissie aangenaam, ook in dit jaar van Burgemeester en Wethouders te mógen ontvangen, afschriften van de besluiten, door hen op de ingekomen hinderwet aanvragen genomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 80