Bijlage B. 4 In het jaar 1922 werd voor gemeenterekening uitgegeven een bedrag van f657.12 (Bijlage III). De raming van Ontvangsten en Uitgaven voor het jaar 1924 werd vastgesteld tot een bedrag van f1600.en met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het ge meentebestuur ingezonden, terwijl bij Gedeputeerde Staten van Gelderland een afschrift van deze raming werd inge diend. Van den Inspecteur Ir. A. M. Kuysten ontving de Com missie een schrijven met bericht, dat nu van de opheffing der Gezondheidscommissies voorloopig niet zal komen, gedacht zal worden aan inkrimping van het aantal Commissies, waarvan uitbreiding van de invloedsfeer der overblijvende Commissies het gevolg zal zijn. Verder wordt in dit schrij ven gevraagd welke denkbeelden de Commissie voor haren kring hieromtrent heeft en welke indeeling van gemeenten hiervoor naar hare opvatting de voorkeur zou verdienen. Een schema van mogelijke Combinaties van gemeenten was hierbij gevoegd. De Commissie meende, na uitvoerige bespreking van dit onderwerp, aan genoemden inspecteur te moeten berichten, dat naar hare meening niet moest worden overgegaan tot inkrimping of wijziging der Commissies in de richting, zoo als door hem aangegeven. In verband met het bovenstaande werd op 19 September te Arnhem eene vergadering van Voorzitters van Gezondheids- Commissies in Gelderland gehouden, ten einde de inkrimping van het aantal commissies te bespreken. Algemeen was men van gevoelen, dat de bestaande toestand niet moest worden veranderd. In het archief zijn opgenomen: Verslagen en mededeelingen betreffende de Volksgezondheid, het tijdschrift voor sociale hygiëne, het Groene en het Bijlage B. 5 Witte Kruis, Water, Bodem en Lucht, Gemeente Reiniging, Het Algem. Zuivel- en Melkhygiënisch Weekblad, Maandblad tegen de Vervalschingen, Tijdschrift voor Volkshuisvesting, Volksvoeding, het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1922, jaarverslagen van Gezondheidscommissies over 1922, benevens enkele brochures en kleinere ge schriften, welke alle bij de leden ter lezing werden ge zonden. HOOFDSTUK II. Algemeene Beschouwingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid te Zutphen; factoren, die op dien toestand een bijzonderen invloed hebben gehad. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bijzondere mededeelingen te doenfactoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Het aantal levend aangegevenen, behoorende tot de wer kelijke bevolking der gemeente bedroeg 438. Het totaal der overledenen (zonder de levenloos aan gegevenen), behoord hebbende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 210. Het aantal der levenloos aangegevenen, hierboven bedoeld, was 23. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1923: 19347. Het geboortecijfer was gunstiger dan in het vorige jaar. Het sterftecijfer was lager dan in vele voorafgaande jaren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 76