Bijlage B. 2 Ook in dit jaar heeft de bode E. J. Haijtink, zijne ge wone werkzaamheden voor de Commissie verricht. Aan den heer H. W. A. Behrens bleef opgedragen het tweemaandelijksch onderzoek van het water der gemeente waterleiding; andere onderzoekingen hadden dit jaar niet plaats. B. Huishoudelijke zaken. Er zijn in het jaar 1923 gehouden vier vergaderingen. Deze vergaderingen hadden plaats ten gemeentehuize op 26 April, 12 Juni, 8 October en 17 December. Het verslag van de bevindingen en handelingen der Commissie over het jaar 1922 werd behandeld en vastge steld in de vergadering van 26 April en toegezonden aan Z.E. den Minister van Arbeid, den Commissaris der Koningin in de provincie, het gemeentebestuur van Zutphen, den Gezondheidsraad, de inspecteurs der volksgezondheid, het Centraal Bureau voor de Statistiek, den Directeur van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, alle Gezondheidscommissies, be halve degene, die kennis hadden gegeven dat zij geen exemplaar meer wenschten te ontvangen, eenige instellingen en vereenigingen en aan enkele belangstellenden. Ook in dit jaar ontving de Commissie van eenige Ge zondheidscommissies bericht, dat op de toezending van het jaarverslag door hen geen prijs meer werd gesteld en zij besloten hadden ook geen exemplaren van het jaarverslag te verzenden. Het 28ste Congres voor openbare gezondheidsregeling werd op 14 en 15 September te Amsterdam gehouden en bijgewoond door de Heeren D. Molenaar, Dr. J. Ouden- anipsen en den Secretaris. De volgende onderwerpen kwamen in behandeling. De melkvoorziening in de groote steden. Praeadviseurs de heeren J. A. Geluk en Dr. A. van Raalte. Opleiding en arbeidsverdeeling van sociaal-hygiënische en sociaal-geneeskundige hulpkrachten (wijkverpleeg- Bijlage B. 3 sters, huisbezoeksters, enz.) Praeadviseurs Arts R. N. M. Eijkel en Arts L. Heijermans. In de vergadering van 8 October werd door de afge vaardigden verslag over het op dit congres behandelde uitgebracht. De jaarlijksche conferentie der Nederlandsche Vereeniging van Volks- en Schoolbaden te Apeldoorn op 23 Juni ge houden, werd door den Heer Dr. J. Oudenampsen als af gevaardigde van de Commissie bijgewoond. Ook over deze conferentie werd uitvoerig verslag door den afgevaardigde gedaan. Van de Gezondheidscommissie te 's Gravenhage werd een rondschrijven ontvangen, waarin naar aanleiding van een door haren voorzitter gehouden rede, waarvan afschrift was bijgevoegd, aan de Gezondheidscommissies in over weging werd gegeven in den Haag eene vergadering te beleggen ten einde te beraadslagen en te besluiten, be trekkelijk de steeds meer in het licht tredende geringschatting dier Commissies door de overheid. Deze vergadering, die 5 Mei is gehouden, werd door den heer D. Molenaar bijgewoond; die daarover in de daarop volgende vergadering het belangrijkste mededeelde. Het stenografisch verslag werd daarna aan de leden ter lezing gezonden. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1923 was vastgesteld op een totaal van f 1600,—, voor rekening der gemeente kwam daarvan een bedrag van f 1200. (Bij lage II). De rekening over het jaar 1922 werd nagezien en voor- loopig vastgesteld in de vergadering van 26 April. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 542.88 werd bij den gemeente-ontvanger gestort. De Commissie ontving bij schrijven van 7 Juni van Burgemeester en Wethouders bericht, dat de rekening door hen was goedgekeurd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 75