120 HOOFDSTUK XII. Nijverheid, handel en scheepvaart. I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. De gemeente ressorteert onder de kamer van koop handel en fabrieken voor liet district „Salland" gezeteld te Deventer. II. Nijverheid. ci. Fabrieksnijverheid en Ambachten. In 1923 zijn de volgende vergunningen krachtens de Hinderwet verleend: Aan fa. J. J. Mispelblom Beijcr Zn. tot vervanging harer stoommachine, door een electromotor van 3 P.K. A. E. Mcerstadt, tot plaatsing van een electro motor van 4 P.K. H. G. Kuiper, tot plaatsing van een heetelucht- oven, ter vervanging van den bestaanden oven. J. Lenderink, tot oprichting van een ververij. de N.V. Zutph. Rijtuig- en Automobiclcnfabriek tot oprichting eener benzinebewaarplaats. Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis tot plaatsing van een electromotor van 2'/2 P.K. voor aandrijving van een personenlift. Wed. J. Lenderink tot plaatsing van een stoom ketel. D. A. Noach tot oprichting van een lompenberg plaats en drogerij van huiden en vellen. 121 Aan J. Goorman tot oprichting van een papierwaren- fabriek met plaatsing van een electromotor van 3 P.K. J. ten Hoopen tot verplaatsing van een stoomketel en stoommachine. E. Lebbink tot plaatsing van een machine voor houtbewerking gedreven door een electromotor van Th P.K. J. H. A. Jansen tot oprichting eener bakkerij. de N.V. „Acetylena" tot oprichting eener benzine bewaarplaats. de Geld. Overijs. Zuivelverkoopvereeniging tot plaatsing van een veis- en ponsmachine. J. G. Kreijcnbroek tot uitbreiding der bakkerij door plaatsing van een electromotor van 1 Va P.K. G. van Dam tot oprichting eener rookerij. de N.V. Spieker en Elferinks Transportmij. tot oprichting van een graansilo en plaatsing van 2 electromotoren resp. 60 en 4 P.K. de fa. H. J. Reesink Co. tot plaatsing van een kettingtrommel, gedreven door een electromotor van 5.44 P.K. de Wed. J. Lenderink tot plaatsing van een ben zinemotor van 3 P.K. b. Vervening bestaat in deze gemeente niet. e. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1923 f 7376,92, tegen f 6807,49 in 1922.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 62