112 Knolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 4,10 H. A. Ook de opbrengst van knolrapen was, hoewel iets beter dan van de mangelwortels, matig. Wortels of paardenpeen. De wortels werden hier ten deele voor veevoeder en ten deele verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was goed. De verbouwde oppervlakte bedroeg 3,60 H. A. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche, Nijmeegsche en Flakeesche roode. Zomer- en stoppelknollen. Er werden weinig stoppelknollen verbouwd. De opbrengst was goed, doch door de vorst de voeder- waarde niet. Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). Van de groen gemaaide klaver was de le snede goed, ook de 2e snede leverde een behoorlijke opbrengst. Van de Luzerneklaver was de eerste snede goed, de 2e leed door het ongunstige weer en was daardoor minder goed. Wei- en hooilanden. De wei- en hooilanden leverden wat de hooge gronden betreft een zeer hooge opbrengst. Ook de 113 opbrengst van de lage gronden was goed te noemen. De 1ste snede hooigras werd goed gewonnen; de 2e leed onder de aanhoudende regens. Het hooigras was op de publieke verpachtingen meer dan de helft lager dan in 1922, de naweiden brachten slechts van f 16 tot f 40 per H. A. op. Tuinbouw. Voor den tuinbouw was 1923 niet gunstig. Het natte koude weer in het voorjaar maakte, dat de gewassen slecht groeiden, vooral de boonenteelt was slecht. De prijzen waren hoog. Vruchtenteelt. De kersenoogst was matig, die van de pruimen vrij goed en van de appelen en peren slecht. Kweekerij en vruchtboomen. De bloemkweekerijen ondervonden nadeel van het vochtige weer. Voor de boomkweekcrijen was 1923goed. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk lief hebberij. De opbrengst aan honing was uitstekend, de prijzen der honing laag. Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen— Warnsveld van de Gcldersch Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 58