110 bouwlanden; ier en kunstmest voor enkele weilanden en bij uitzondering beer en stalmest. Ingevoerde werktuigen. Ingevoerde werktuigen zijnmaaimachines, hooi- bouw-werktuigen, land- en weide-eggen, enz. Veeartsen. S. Hei mans, keuringsveearts, hoofd van den vleeschkeuringsdienst en plaatsvervangend districts veearts. Medcdeeling aangaande teelt van onderstaande gewassen. Tarwe. Werd niet verbouwd. Rogge. De stand der rogge was in het vroege voorjaar goed, in Mei en Juni echter legerden, ten gevolge van de regen vele slakken, waardoor de zaadopbrengst minder werd (30 H.L. per H.A.); de stroo-opbrengst was bui tengewoon goed. De geteelde soorten waren hoofdzakelijk petktiser, schlaraffen en staalrogge. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 42.51. De ontwikkeling van het gewas was veel beter dan het vorige jaar. De fritvlieg deed weinig schade, verscheidene akkers legerden echter, waardoor de 111 zaadopbrengst verminderde en het stroo in kwaliteit achteruitging. De verbouwde soorten waren: probsteijer- en goudenregen haver. Erwten. Werden niet verbouwd. Stamboonen. (Om droog te worden geoogst). De beteelde oppervlakte bedroeg 1.05 H. A. De opbrengst was door het koude, natte weer laag en bedroeg gemiddeld 15 H.L. per H. A. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 67.38 H. A., waarvan 31.18 H. A. met vroege aardappelen bepoot was. De opbrengst was tengevolge van de bekende aardappelziekte veel minder dan bet vorige jaar en bedroeg 200 H.L. van de late, en 180 H.L. van de vroege soorten per H.A. De prijzen voor consumptieaardappelen waren hoog. f 4,50 f 5 per H.L. Mangelwortels. Dit jaar werd 29,36 H. A. met mangelwortels en veevoederbieten verbouwd. De opbrengst was matig. Veel planten vormden zaad, waardoor de knolont wikkeling te wenschen overliet.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 57