92 Verder bestaan alhier Christelijke normaallessen, uitgaande van de Vereeniging „Christelijke Normaal lessen te Zutphen". In de 2e, 3e, en 4e klasse zijn ingeschreven: 14 mannelijke en 16 vrouwelijke kweekelingen. Directeur is de heer A. de Zeeuw. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. taal en lezen; door D. Eskes (Eefde) in teekenen; door G. W. Ormel (Zutphen) in aardrijksk. en paedagogiek; door W. F. van Raaij (Voorst) in teekenen en kennis der natuur; door A. de Zeeuw (Zutphen) in vad. gesch. en wiskunde; door S. de Vries (Zutphen) in zang en Bijb. gesch. door J. de Zeeuw (Zutphen) in kennis der natuur; door L. van Koeveringe (Dieren) in rekenen en meetkunde; door J. G. Kohier (Zutphen) in aardr. door K. G. Rouwenhorst (Vorden) in Ned. taal, rekenen en lezen; door G. J. van de Meent (Zutphen) in vad. gesch. De lessen worden gegeven in de school aan het Oude Wand, hoofd de heer De Zeeuw. 2 vrouw, leerl.voorde Geslaagd in 1923: nult. Handw. uit de 4e klasse 1 vrouwel. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der hoogere burgerschool, der handels scholen en der nijverheidsavondschool verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (bijlage D) der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. 93 Van het Rijk werd ten behoeve der hoogere burger school voorloopig een subsidie van f 9000.ontvangen. De schoolgelden van de hoogere burgerschool, handelsschool, handelsavondschool „Mercurius" en de nijverheidsavondschool brachten totaal f 14881.37 op. Het totaal der uitgaven bedroeg f 143253.30. Rijkslandbouwwinterschool. Ten opzichte van deze school verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage J). Scholen voor zeevaart, gestichten voor doofstommen en blinden zijn in de gemeente niet aanwezig. V. Inrichtingen volgens de Nijverheidsonderwijswet. In verband met de inwerkingtreding van de Nijver heidsonderwijswet werd bij raadsbesluit van 11 Sep tember 1922, no. XVII besloten de burgeravondschool en de gemeentelijke teekenschool tot een nijverheids avondschool te doen samensmelten. De kosten der nijverheidsavondschool over het afgeloopen jaar bedroegen f 10205.86. Voor verdere bijzonderheden betreffende dit onder wijs en ten opzichte der vanwege de Geldersche Ver eeniging voor Kunstnijverheid opgerichte ambachts school en industrieschool voor meisjes, verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen. (Bijlagen D en I). VI. Verdere scholen van bizondere aard en strekking. Zangschool. Volkszangschool, in 1852 door het Nut opgericht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 48