72 Algemeene begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar behoo- ren onderhouden. De volgende graven werden op daartoe strekkend verzoek door de gemeente in voortdurend onderhoud genomen graf nr. 582 in de 2e klasse voor f 6.per jaar, bij ons besluit van 24 Mei 1923; graf nr. 520 in de 2e klasse en nr. 86 in de eerste klasse voor respectievelijk f 8.— en f 10.50 per jaar, bij ons besluit van 4 Juli 1923; graf nr. 245 der eerste klasse voor f 8.— per jaar, bij ons besluit van 9 October 1923; graf nr. 298 der eerste klasse voor f 6.50 per jaar, bij ons besluit van 7 December 1923. Brandwezen. Aangaande het Brandwezen wordt verwezen naar het verslag van de Brandweer dat als bijlage S hierachter is gevoegd. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage No. hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A), 73 het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B), de verslagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeente-reiniging (bijlagen L. en N.). b. Heerschende ziekten. In 1923 kwamen 4 gevallen van roodvonk, 15 van diphtheritis, 10 van scabies en 2 van febris typhoidea voor. Gezorgd werd dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaats. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.l. een algemeene begraafplaats aan den Warnsveldschen weg, een bijzondere begraafplaats voor Roomsch-Katho- lieken aan den Warnsveldschen-, en een bijzondere begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaats ter aarde besteld: o. Op de algemeene begraafplaats 202 b. begraafplaats voor Roomsch-Katholieken 27 c. Israëlieten 12 Totaal 241 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door provisoren van het Oude en Nieuwe

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 38