70 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek; 9. de Dieserbrug; 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat; 11. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen. 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel; 14. de brug of duiker in den Buitensingel; 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik; 17. de groote brug over de beek bij de weide Helbergen 18. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen; 19. de Oostveensche brug; 20. de brug in den weg naar Tonden; 21. de duiker in den landweg naar het Galilée; 22. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden; 23. de drie duikers in den Vierakkerweg. Deze bruggen worden zoo goed mogelijk onderhouden. De vernieuwing van het rijdek van de IJsselbrug, welk werk in het najaar van 1922 was stopgezet is dit jaar voltooid. De blokjesbestrating op de groote overspanning is vernieuwd in blokjes van Ressakhout, het bovendek van het beweegbare gedeelte is in eikenhout vernieuwd. De trottoirs werden gedeeltelijk vernieuwd en voor het overige hersteld. Op de Noorderhavenbrug is een nieuw onder- en bovendek aangebracht. Plantsoenen en wandelplaatsen. Ten behoeve van de ophooging van het Coenenspark moest een gedeelte van dit plantsoen vervallen en de daarop groeiende boomen worden gerooid. 71 Eenige boomen staande langs den Marschweg moesten worden gerooid ten behoeve van den aanleg van de industrieterreinen van de N.V. Spieker e n E1 f e r i n k's Transport en Handelmaatschappij, terwijl het vellen van een zieke boom staande op de ljsselkade, tegenover de Verlengde Kuiperstraat, noodig was. De plantsoenen worden met de daarvoor beschikbaar gestelde gelden zoo goed mogelijk onderhouden; zij bevonden zich in goeden toestand. De plantsoenen aan de Polsbroek en op het Hage- poortplein maken daarop echter een uitzondering. De baldadigheid der omwonende jeugd maakt groei van planten aldaar onmogelijk. Aan de Hemonystraat bij den Weg naar Laren werd een plantsoen aangelegd bestaande uit vaste planten. De iepenziekte blijft voortgaan slachtoffers te maken onder de iepenboomen. Dijken en Waterkeeringen. De dijken en waterkeeringen verkeeren over't alge meen in goeden toestand. De taluds werden waar noodig ingevuld en lage plekken opgehoogd. Een nieuw ge deelte dijk werd aangelegd aan den IJssel tegen blok 55 en 56 van den Marsch en wel over een afstand van 140 M. Hierdoor wordt het onderloopen van de „Beu- gelwaard" bij een waterstand van 6.506.90-j-N. A. P. voorkomen. De dijk tegen de weide het Kerkhof" kon door den hoogen waterstand als mede door vorst en sneeuw in 't najaar nog niet worden opgehoogd en versterkt, zoodat dit in 1924 zal plaats hebben.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 37