68 De toestand van de beschoeiing aan de Noordzijde van de Noorderhaven is zeer slecht en eischt noodzakelijk vernieuwing. De grachten in en om de stad werden naar behooren schoongehouden. De pompinrichting, staande in den tuin van het gymnasium werd 49 maal gebruikt voor bemaling van de Binnengracht. Kaden en Loskraan. Bij raadsbesluit van 5 Maart 1923 werd een crediet Van f 44200,verleend, voor de herstelling van den IJsselkademuur tusschen de Verlengde Kuiperstraat en de Kattenhavenstraat. Bovengenoemd werk werd opgedragen aan de N. V. Sliedrechtsche Betonijzerbouw v/h P. Volker F. H. zn., voor f44175, Op 31 December was de uitvoering van dat werk op een enkel onderdeel na gereed. De loskraan aan de IJsselkade werd geverfd. Onderhoud der Kribben. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij gemeen tewerken werden voor zoover de waterstand het toeliet onderhouden. Langs den Noordelijken oever van het havenkanaal werd het kribwerk gedeeltelijk vernieuwd. De krib- en beslagwerken langs den IJssel werden goed onderhouden. Op het Kerkhofje werd een gedeelte nieuw kribwerk aangebracht over een lengte van 65 M., alsmede eenige uitgespoelde gedeelten talud van beslagwerk voorzien. 69 Aan den Zuidelijken mond van het Havenkanaal werd over 45 M. lengte nieuw kribwerk aangebracht en het bestaande langs den Zuid-oever plaatselijk hersteld. Ook aan de Helbergerbeek tegenover de Houtwalsluis, werd de oever over 65 M. lengte van nieuw kribwerk voorzien. Voor rekening van den dienst gemeentewerken werd de noordelijke mond van het Havenkanaal over een afstand van ruim 100 M. van nieuw kribwerk voorzien en eenige gedeelten hieraan grenzend plekgewijze van beslagwerk voorzien; dit laatste is bedoeld als tijdelijke maatregel, want binnenkort zal ook dit gedeelte grondig hersteld dienen te worden. Het benoodigde hout voor de uitvoering der voren genoemde kribwerken werd voor een groot deel ver kregen van het langs de landerijen groeiende kwilghout; de rest werd elders bijgekocht. De puin werd verkregen van de stortplaatsen en uit de Rijswaard aan de Oekensche beek, waar vroeger in oude tichelkuilen hier en daar nog al wat puin is gestort. Bruggen en Duikers. De bij de gemeente in onderhoud zijnde bruggen en duikers zijn de volgende: 1. de IJsselbrug; 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug; 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze; 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat; 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat; 7. de brug over de binnengracht bij de Halvemaan straat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 36