64 Voorstondensche beek eisclite weder veel onderhoud door de sterke waterverontreiniging. De Hoendernesterbeek werd over een afstand van 600 M. uitgediept en onder profiel gebracht; meerdere beken werden uitgediept en hier en daar de taluds met kribwerk versterkt. In den Bornhovebrink werd de brug over de Vier- akkerlaak die versleten en slecht was, vervangen door cementringen van 1.25 M. diameter. De voor het snijden der beken aangekochte ketting zeis voldeed uitstekend vooral bij de breedere beken en waterleidingen. Sluizen en Stuwen. De in onderstaanden staat vermelde sluizen en stuwen werden met de daarvoor beschikbaar gestelde gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Bijzondere voorzienin gen behoefden niet te worden getroffen. De deuren in de keersluis vragen dringend vernieuwing. Deze sluizen en stuwen zijn de volgende: 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk; 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek; 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden 4. de sluis op den Marsch in de Hel; 5. de twee sluizen in de Binnengracht; 6. het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. Het sluisje in de Berkelwandeling en waterkee rende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in 65 huur bij Wigman, dienende tot spuiïng der gracht om het ziekenhuis; 8. de waterkeerende duiker in de Noorderhavenstraat in den afsluitput van den duiker naar den vijver in het Coenenspark; 9. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschenweg, van de gronden op hetGalilée, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen"; 10. de tien ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob- Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg, terrein Wensinck,Zaag- molenweg, Buitensingel en Vliegendijk en van den zinker door de Buitengracht, dienende tot afslui ting en keering van hoog buitenwater; 11. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerikschen Weg in gemeenschap met Henny es.; 12. de stuw (rooster) in het riool achter het gasthuis in de gedempte gracht tusschen den spoorweg en het terrein verpacht aan het Oude en Nieuwe Gasthuis; 13. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkel-overwelving 14. De stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool; 15. de afsluiting van de duikers in de Onderlaatsche en in de Vierakkersche laken in den Buitensingel en den Emmerikschen weg; 16. de schotbalken in den Emperduiker; 17. de stuw in de spoorgracht bij den Deventerweg 18. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandt brug, dienende tot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 34