62 Dc Schoolstraat werd van een nieuwe verharding voorzien en de goten en rabatten opgehaald. In den weg naar den Mulderskamp werd de bestra ting met veldkeien vervangen door eene van oude keien en oude klinkers. Op den Vliegendijk werd een gedeelte verharding aangebracht en in verband daarmede de aanwezige trottoirs herstraat en de keibestrating gedeeltelijk herlegd. b. In onderhoud bij den dienst Landerijen: 1. De wegen over den Mulderskamp; 2. De weg naar Tonden, van den straatweg naar Voorst tot de brug over de Voorstondensche beek 3. De weg over Berg en Dal; 4. De Melkweg naar de Ossewaarden; 5. De wegen over den Smeerkamp en het voetpad naar Tonden tot aan de Voorstondensche beek; 6. De wegen naar de Kijfsdijken; 7. De wegen over 't erve „Den Brink"; 8. De landwegen aan den Vliegendijk; 9. Het lijnpad langs den IJssel; 10. De wegen over Helbergen; 11. De weg naar Ooije; 12. Het Omloopstraatje; 13. De wegen over de voormalige Lunette Wambuis; 14. De wegen over de voormalige Linie van Hooff. 15. De wegen over en naar den Gallileënkamp. De wegen werden goed onderhouden, doch hadden vooral door het regenachtige najaar veel te lijden. Aangevoerd en verwerkt werden 255 M3. sintels, 25 M3. gewone puin en 56 M3. geklopte puin. De weg over Helbergen werd over de geheele lengte opgerond en onder profiel gebracht, terwijl langs de berm een 63 afvoergreppel werd gegraven. De weg is veel verbeterd. Ook werd een laag gedeelte van den sintelweg naar het Oude Helbergen over een afstand van 85 M. circa 40 cM. opgehoogd. Hiermede werd bereikt dat het lage weggedeelte tot een waterstand van 7.10 -J- N. A. P. waterkeerend werkt hetgeen bij hooge voor- en najaars standen van den IJssel van veel belang is voor de achterliggende bouwlanden. De sintels werden betrokken van de gasfabriek, de puin werd gedeeltelijk gegraven uit de Rijswaard a.d. Oekensche beek, en gedeeltelijk verkregen van de stort plaats. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. Bij raadsbesluit van 7 Mei 1923 is een crediet verleend van f 1300,— voor het uitdiepen van het benedenpand van de Berkel. Hierdoor was het mogelijk het benedenpand van de Overwelving af behoorlijk uit te diepen. Overigens werd de Berkel binnen de stad naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk gespuid. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst landerijen zijn de volgende: De Oude IJssel, de Voorstondensche beek, de Hoen- dernesterbeek, de Polbeek, de Heiberger beek, de Warkensche beek, de onderlaaksche laak, de laak over den Marsch, de Vierakker laak, de Oekensche beek, de laak over de Uiterwaarden alsmede de laken en uitwa teringen buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en Nieuw- stadspoorten en die op den Overmarsch. Alle werden 2 a 3 maal gesneden; de groei der waterplanten in 1923 was buitengewoon sterk. De

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 33