58 Hieruit blijkt, dat werd bestraat of herstraat: met nieuwe klinkers 2465 M2., met oude klinkers 1099 M2., met nieuwe keien 1965 M2., met oude keien 2118 Ak, met nieuwe tegels 602 M2., Daarbij is op te merken, dat de bestrating in de Marschpoortstraat niet is kunnen worden voortgezet: le. tengevolge van de langdurige vorstperioden, 2e. doordat een kleine partij keien door den leveran cier niet tijdig genoeg is afgezonden. Ook de bestrating op den Buitensingel is tengevolge van de vorst niet afgemaakt kunnen worden. De trottoirs langs den Hazenkamp en de Hemonystraat, de bestrating in de Hemonystraat en een gedeelte van de bestrating Heeckerenlaan behooren tot den aanleg straten Devenferwegkwartier. Voor het overige gedeelte van de bestrating Heecke renlaan is bij raadsbesluit van 5 Maart 1923 een crediet van f 1750.verleend (voor aanleg straten ter weerszijden van het keuringsgebouw). Bij raadsbesluit van 5 Februari 1923 werd een crediet verleend, groot f 610.voor doortrekking van het trottoir aan de Zuidzijde van den Weg naar Laren voor de door de aannemers Schut enjurriëns gebouwde huizen. Bij raadsbesluit van 3 September is besloten de IJsselkade achter den herstelden kademuur te bestraten met nieuwe keien, waarvoor een crediet van f8670.— werd verleend. Door de vorstperiode is deze bestrating slechts voor een klein gedeelte gereed, waarom zij niet in bovenstaanden staat is opgenomen. De levering van de voor de bestrating benoodigde keien werd na gehouden inschrijving opgedragen aan 59 de N.V. Handelmaatschappij „Rotterdam-Holland" voor den prijs van f 172.50 per 1000 stuks, franco wagon station alhier. De geleverde keien waren Beiersch graniet keien formaat 20X^4X16 c^- Voor den afrit IJsselbrug werden de benoodigde Grauacke keien van dezelfde afmetingen als boven, door de firma Weener en Schroder te Zwolle geleverd voor den prijs van f 130.per 1000 stuks. De levering van de benoodigde klinkers werd mede na inschrijving opgedragen aan de „Waalsteen Industrie", voorheen Henri Terwindt te Arnhem, voor f 30. per 1000 stuks, franco wal. De bestaande rioleeringen werden onderhouden, waar noodig geruimd en hersteld. Op den Vliegendijk werd een rioleering aangebracht om voor een gedeelte van dien weg beter regenwater afvoer te bekomen. Ingevolge ons besluit van 9 November 1923, is de bestaande rioleering in den Weg naar Warnsveld ten behoeve van de door W. Koordeman gebouwde woningen verlengd. Wegen en voetpaden. A. Wegen, voorkomende op den legger A der wegen en voetpaden. 1Baankstraat 2. Weg naar Laren; (Kastanjelaan) 3. de Lage weg naar Vierakker of Ruiterdijk; 4. de Warnsveldsche weg; 5. de Emmeriksche weg.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 31