54 Aan de Vereeniging voor Evangelisatie, onderafd. Zon- dagschoolarbeid op Zondagmiddagen van I2V2— IV2 uur; Aan de commissie van toezicht op bewaarscholen op Woensdag- en Zaterdagmiddagen van 1—3 uur. School G. (Tadamasingel). Aan de Evangelische Zondagschool op Zondagmid dagen van 12V2— IV2 uur. School H. (Louisesingel). Aan de Vereeniging tot bevordering van zangonder wijs op Woensdagmiddagen van 15 uur. School A. (Van Tilstraat). Aan de Ned. Padvinders, afd. Zutphen, hopman E. Wiistefeld op Zondag-, Maandag-en Vrijdagavonden van 79 uur. (Hiervan is geen gebruik gemaakt.) Handelsschool. Aan de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid op Dinsdagen en Zaterdagen 's morgens 10 uur. Hoogere Burger School. Aan de Ontwikkelingsfederatie op Vrijdagavonden van 8—10 uur. Gymnasium. Aan de mandolineclub „de Post" op Zondagmorgens van 9V2 12 uur. (Hiervan is geen gebruik gemaakt). Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1923 werden 146 vergunningen verleend voor het bouwen of verbouwen van perceelen, 55 het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, waaronder: 23 aanvragen voor den bouw van nieuwe woningen; 66 het veranderen, uitbreiden of ver nieuwen van gebouwen, 17 afzonderlijke aanvragen voor het aansluiten op een gemeenteriool, waaronder 10 met een beerput met overstort, 17 aanvragen voor het aanbrengen van zonneschermen en uithangborden, 1 afzonderlijke aanvraag voor het plaatsen van een steiger, 9 aanvragen voor het plaatsen van schuren e.d. 13 aanvragen voor bewoonbaarverklaring. Onder de aanvragen voor den bouw van nieuwe woningen zijn begrepen één aanvraag, betreffende 71 woningen en één aanvraag betreffende 12 woningen. Einde 1923 waren nog in aanbouw 91 woningen, terwijl dat jaar 27 woningen voltooid zijn. Door verbouwing is het aantal woningen vermeerderd met 2, terwijl 7 woningen aan hare bestemming zijn onttrokken. Het aantal hinderwetaanvragen, dit jaar verleend, bedraagt 17; 5 drankwetaanvragen werden behandeld. Gedurende het dienstjaar 1923 kwamen er 4 klachten in vanwege bouwvallige dakgoten, brandgevaarlijke en bouwvallige toestanden van schoorsteenen. Na een ingesteld onderzoek werd de betrokken eigenaar of beheerder aangeschreven en werd de toestand telken male tot tevredenheid hersteld. Verder is, na met den eigenaar overleg gepleegd te hebben, een vuilwaterafvoer op de openbare straat opgeruimd en vervangen door een ondergrondsche aansluiting op het geinccnteriool.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 29