50 Groenmarkt werd een tochtpui met deuren aangebracht. De verbouw van het Wijnhuis is door de staking in de bouwbedrijven sterk vertraagd, doch was op eenige kleinere werken na gereed. Van de stadstimmerwinkel met magazijnmeesters woning is de straatgevel geverfd. Bij raadsbesluit van 5 Maart 1923 is een crediet verleend van f 8800.— voor herstelling van de brand schade aan het hoofdgebouw met opzichterswoning op de Algemeene Begraafplaats. Deze verbouwing werd bij ons besluit van 28 Mei 1923 gegund aan F. B. J. Wiegman te Brummen voor f 7449. Tengevolge van de staking in de bouwbedrijven is de uitvoering van dit werk vertraagd, doch de woning was aan het einde van het jaar zoover gereed, dat zij betrokken kon worden. Ingevolge besluit van 2 Mei 1923 is de cokesloods op het gasfabriekterrein gedeeltelijk hersteld, waar voor f 115.crediet was toegestaan. Torens. De herbouw van den Wijnhuistoren heeft tengevolge van de staking in de bouwbedrijven vertraging onder vonden. De toren was echter op 15 December 1923 geheel van den steiger bevrijd. Bij raadsbesluit van 2 Juli 1923 werd een crediet van f 12500.— verleend voor aankoop van een klok kenspel en uurwerk in den Wijnhuistoren. De com missie voor den herbouw van den Wijnhuistoren heeft voor het klokkenspel f 22500.beschikbaar. De bliksemafleiders op den St. Walburgstoren en de Nieuwstadstoren werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. 51 Aan de Firma J. A. Nij land werd het opwinden van het uurwerk opgedragen in den Nieuwstadstoren en van de klok in de Burgemeesterskamer voor f 30. per half jaar. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. bewaarschool aan den Paardenwal; 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd; 3. de Handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand 4. School A, aan de Gasthuisstraat; 5. D, aan de Waterstraat; 6. E, in de Polsbroek; 7. F, in de Hoven; 8. G en B. aan den Tadamasingel; 9. H, aan den Louisesingel 10. I en C, aan de David-Evekinkstraat; 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein 12. de gymnastiekschool aan de Kattenhavenstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat; 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavi gerswoning aan 's-Gravenhof. De schoolgebouwen verkeeren in goeden toestand en werden met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. De belangrijkste van de onderhoudswerken zijn de volgende: Van de handelsschool werden de benedenlokalen en de benedengangen met portaal en de gevel van het gebouw aan het Oude Wand geverfd;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 27