46 6.77.42 H.A. voor den prijs van f600.per H.A. aangekocht. Besloten werd hiervan in liet najaar het gedeelte genaamd de „Kleine Schuphoeve" grenzende aan de „Borne" te ontginnen. Dit gedeelte is groot 2.20 H.A. De „Groote Schuphoeve" zal later ontgonnen worden. In November werd het te ontginnen deel van hout ontdaan en in December werd begonnen met het rooien der stompen. Waar de stompen hier over het algemeen veel kleiner waren dan op de „Borne" werd het stukloon per M2 lager en bepaald op 5 a 6 cent. Hout en stompen werden publiek verkocht. Het ge rooide gedeelte zal in 1924 na egalisatie, bekalking, bemesting en bewerking bezaaid worden met haver, waaronder gras- en klaverzaad. Verslag betreffende het scheuren van cenige weilanden. Evenals in 1922, werden in 1923 wederom gelden uitgetrokken voor het scheuren van eenige arme, 011- kruidrijkc, weinig productieve weilanden. Gescheurd werden de volgende perceelen Loensche land, Cen- taurea, le perceel le kloot Varkensweide (gedeeltelijk) en De Oortjes (gedeeltelijk). Ook werd voor de rei niging een gedeelte der paardenweide in de Weezenrooi gescheurd, die door het herhaaldelijk en overvloedig beergebruik een zeer slechte zode had, bezet met veel onkruid. Het ploegen werd aanbesteed bij inschrijving en opgedragen aan den laagsten inschrijver J. Klaas- sen. Tegelijk met het ploegen werden de hoogten opgespit, om later den grond voordeeliger te kunnen egaliseeren. Daarna werd de grond bestrooid met kalk, 47 tweemaal bewerkt met de vleugelegge, bemest en bezaaid met haver, gras- en klaverzaad. De haver werd machinaal gezaaid. De stand was eerst prachtig, doch door den overvloedigen regen legerde ze later vrij sterk. De opbrengst was goed en ook de ont wikkeling der jonge grassen en klavers was gunstig. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. liet gemeentehuis; 2. liet kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd ci. kantoor gemeentewerken. b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen; 3. liet gebouw naast liet gemeentehuis, waarin ge vestigd de afdeeling Financiën der gemeente secretarie en waarvan eenige lokalen tijdelijk dienen voor berging van museumstukken; 4. de woning van den concierge van liet gemeentehuis; 5. liet gebouw aan liet Kerkhof, bevattende de militie- zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den tweeden bode 6. de boterbal met bijbehoorend waaggebouw en botermijn 7. de vischmarkt; 8. het keuringsgebouw aan het Hagepoortplcin 9. de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat; 10. het bureau van politie aan de Groenmarkt;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 25