V Bijlage V. 16 mais te zijn. Van deze artikelen werden 5 ondeugde lijk bevonden, alle tengevolge van mijt of schimmel woekeringen. Van de 116 monsters puddingpoeder, 11 monsters sauspoeders en 2 geleipoeders waren er 7 ondeugde lijk. 5590 pakjes werden opgeruimd. De geleipoeders bevatten saccharine; 1.7 K.G. werd vernietigd. De puddingpoeders bleken bijna alle te bestaan uit maizena, suiker, essence en kleurstof; een enkele maal werd ook arrowroot aangetroffen. Thee, Koffie en Koffiesurrogaten. De 9 monsters thee bleken alle deugdelijk van sa menstelling te zijn, doch 2 partijtjes waren muf en schimmelig. 2.75 K.G. en 53 pakjes (2.65 K.G.) werden vernietigd; door den winkelier werd geweigerd deze laatste partij ter vernietiging af te staan, zoodat de keurmeester genoodzaakt was ze in beslag te nemen en proces-verbaal op te maken. De vernietiging kon pas plaats hebben nadat de partij door den Kanton rechter was verbeurd verklaard. 1 monster gemalen koffie voldeed aan de gestelde eischen. 20 monsters cichorei hadden alle een goed extract gehalte, doch 5 ervan hadden een te hoog gehalte aan asch en (of) ruw zand. Eén van de 9 monsters peekoffie had een te laag extractgehalte; het was een zeer oud partijtje, dat door den fabrikant teruggenomen werd. De andere monsters hadden alle een extractgehalte boven 60% gelegen. 18 monsters koffiestroop voldeden aan de gestelde eischen. 2 partijtjes, bestaande uit 15 flesschen, koffieextract, Bijlage V. 17 nog in den oorlogstijd gefabriceerd, werden als waar deloos vernietigd. 1 monster koffieextract bleek deugdelijk te zijn. Boter. 2 monsters boter voldeden geheel aan de gestelde eischen. Kaas. 2 monsters kaas als volvet verkocht bleken 40 -f- en 30-j- kaas te zijn. 1 monster als delicatesse kaas verkocht was 20-)-. 1 monster groene kaas bevatte 2.1% vet in de droge stof. Deze resultaten zijn aanleiding, dat een meer uitge breid onderzoek zal worden ingesteld naar de kaas, die door de winkeliers aan het publiek wordt afgeleverd. De indruk is reeds verkregen, dat de kaascontrole het publiek, dat kaas PER POND koopt, niet voldoende beschermt tegen bedrog. Spijsvetten. In het laboratorium werden 293 monsters spijsvetten en oliën onderzocht, waarvan 23 ondeugdelijk bevonden zijn. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de onderzoekingen. Aantal Waarvan onderzochte monsters ondeugdelijk Rundvet 45 8 Reuzel 1 - Bak- en Braadvet 5 - Margarine 118 1 Margarine melange 12 10 Raapolie 81 3 Boterolie 9 Slaolie 21 - Bakkersolie 1 1 Totaal 293 23

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 259