Bijlage V. 14 conserveermiddelen, terwijl 7 monsters een te hoog watergehalte hadden. Bij het onderzoek ter plaatse en als gevolg van het laboratorium-onderzoek werden in totaal aan de con sumptie onttrokken 19 potjes huishoudjam. Cacao en cacaoproducten. Van de 296 monsters cacao werden 97 afgekeurd wegens de aanwezigheid van een aanmerkelijke hoe veelheid schimmel. 22 monsters hadden een lager gehalte aan cocosvet op de droge stof dan 22%; 3 monsters zelfs lager dan 12 Het laboratoriumonderzoek had tot resultaat, dat 1302,9 K.G. cacao aan de consumptie moest worden onttrokken. Behalve de door de Keurmeesters wegens schimmel en andere oorzaken van bederf afgekeurde partijen chocolade, bonbons, enz. moesten bovendien naar aanleiding van het onderzoek in het laboratorium worden vernietigd: 358 chocoladereepen en 1,9 K.G. chocolade bonbons. Gedroogde vruchten en zaden. Hiervan werden 21 monsters onderzocht. Afgekeurd moesten worden 9 K.G. rozijnen, 26 K.G. pruimen, 25 K.G. pinda's en 1.8 K.G. anijszaad. Conserven. Gebolleerde (dus gistende) blikken met eetwaren werden betrekkelijk weinig aangetroffen. In 5 twijfel achtige gevallen werd een nader onderzoek in het laboratorim ingesteld, naar aanleiding waarvan aan de consumptie moesten worden onttrokken: 35 busjes blikgroenten, 5 busjes appelmoes en 1 busje appetit sild. Bijlage V. 15 Granen, Meelsoorten, Grutten en Puddingpoeders. In het laboratorium werden 463 monsters van meel soorten, zetmeelsoorten, granen, grutten, puddingpoe ders e.d. onderzocht. 43 hiervan werden ondeugdelijk bevonden. Van de 30 monsters boekweitemeel waren er 9 ver mengd met andere meelsoorten. 1 partijtje was zoo danig met mijt bedeeld, dat het als ongeschikt voor inenschelijk voedsel tot veevoeder moest worden be stemd. Van de 61 monsters tarwebloem bevatten 4 mon sters een te hoog vochtgehalte, terwijl 10 partijen afgekeurd werden wegens de aanwezigheid van schim mel, mijt of door te hoogen zuurgraad. 405.1 K.G. werd aan den handel onttrokken en tot veevoeder verwerkt. De 48 monsters griesmeel bleken alle tarwegries te zijn. 1 monster bevatte te veel mijt, zoodat 17* K.G. aan de consumptie moest worden onttrokken. Van de 9 monsters kindermeel waren 3 bedorven; 15 bussen en 123/4 K.G. werden door kippenvoer ge mengd. 74 monsters gemengd meel bleken mengsels te zijn van rijst en boekweit, al dan niet gemengd met tar wemeel. 4 partijen waren bedorven, zoodat 60 K.G. vernietigd werd. 42 monsters maizena voldeden aan de daaraan ge stelde eischen. Omtrent de 74 monsters van verschillende artikelen, die onder deze groep gerekend worden, kan worden opgemerkt, dat o.a. geen echte sago is aangetroffen. De artikelen, als sago verkocht, bleken manihot, tapioca, aardappelmeel of een mengsel van aardappelmeel en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 258