44 uiterwaarden werd flink gevleugeld, bemest en bezaaid met haver, gras- en klaverzaad. De haver was goed, ook de aanslag van gras en klaver was uitstekend. Verslag betreffende de uitvoering van grondwerk in blok 31 van den Marscb, bij den Heiduiker Bij ons besluit d.d. 19 Mei 1923 werd een crediet verleend voor egalisatie van een gedeelte van blok 31 van den Marsch, bij wijze van werkverschaffing. Doel dezer egalisatie was een ophoogen van de oostelijke strook langs de laak, en wel circa 30 cM.; deze grond toch was laag gelegen en van vele breede slooten doorsneden, zoodat de productiviteit gering was. Waar vlak naast deze laagte een gedeelte te hoog land was gelegen, was voor de ophooging op korten afstand voldoende grond te krijgen. Het werk werd aangevangen begin April met 13 man; van 9—16 April werd ook hier gestaaktdaarna werd het geregeld voortgezet en was begin Mei ge reed. De grond werd flink gevleugeld, bezaaid met kalk en kunstmest en daarna werd haver met gras- en klaverzaad uitgezaaid. Ook op dit perceel was de haver en de aanslag der gras- en klaverzaden uitstekend. Verslag betreffende de ontginning van de „Bornc". Teneinde zooveel mogelijk voor productieve werk verschaffing zorg te kunnen dragen en ook omdat de uitvoering van vele grondwerken aan den IJssel, in den winter door hooge waterstanden zeer onzeker is, werd van de stichting „Bornhof" 4.58.80 H.A. akker- 45 maalshout onder de gemeente Voorst aangekocht tegen een prijs van f 550.per H.A. Doel van dezen aankoop was ontginning. In de eerste helft van Februari werd met 17 man begonnen aan het rooien der eikenstompenhet da- gelijksch toezicht op dit werk werd uitgeoefend door een daarvoor geschikt vast werkman van den dienst landerijen. Er werd uitsluitend in stukloon gewerkt en waar de stompen over het algemeen buitengewoon zwaar en groot waren, werd f0.07 per M"' betaald. Het werk moest eind Februari eenige dagen worden onderbroken wegens vorst en was eind April gereed. De stompen werden verkocht en brachten f 262.50 op. Was oorspronkelijk de bedoeling het terrein nog in 1923 in te zaaien, dit bleek later onmogelijk. In November werd begonnen met egaliseeren, op graven van slooten en graven van eenige greppels, doch wegens vorst en sneeuw kon dit werk in 1923 niet beëindigd worden. In 1924 wordt het geheele perceel na egalisatie, bckalking en bemesting, bezaaid met haver, waaronder gras en klaver. Omtrent de uitvoering van dit werk kan nog op gemerkt dat dit alleen mogelijk is met speciale grond werkers. Verslag betreffende de ontginning van een gedeelte der Schuphoeve. In April 1923 werd voor hetzelfde doel als waar voor de aankoop der „Borne" geschiedde, van het Oude- en Nieuwe Gasthuis het akkermaalshoutbosch genaamd „de Groote en Kleine Schuphoeve", groot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 24