Bijlage U. 6 HOOFDSTUK IV. Districtsarbeidsbeurs. Zooals uit staat 4 blijkt heeft de bemiddeling voor de meeste gemeenten nog weinig resultaat opgeleverd. De opgaven voor een behoorlijke functioneering der bemiddeling kwamen zeer onvolledig of in het geheel niet in. Uit de gemeenten Hummelo en Keppel, Ruurlo, Steenderen en Zelhem kwam geen enkele opgaaf of bericht in. Dit is verklaarbaar doordat de correspondenten in verscheiden gemeenten geen of een zeer laag salaris ontvangen. Gedurende het verslagjaar werden de corresponden ten in Borculo, Aalten en Zelhem door anderen vervangen. Aan het eind van het dienstjaar waren de volgende correspondenten in functie Aalten A. de Boer ambt. gem.-secretarie. Borculo L. Hobbelink Brummen G. C. v. Deventer boekhandelaar. Eibergen Mej. Samson ambt. gem.-secretarie. Groenlo J. J. A. van de Riet Hengelo (G.) L. J. C. Gijsbers Hummelo'Kepp. H. J. v. Holten ambt. gem.-secretarie. Lichtenvoorde J. v. de Mosselaar fabrieksarbeider. Ruurlo G. H. Wargerink ambt. gem.-secretarie. Steenderen F. Smit burgemeester. Vorden F. Bergsma ambt. gem.-secretarie. Winterswijk E. Buddeke boekhouder. Zelhem L. K. Wieringa ambt. gem.-secretarie. Om het district beter te doen functioneeren zou zeker noodig zijn dat de correspondenten beter werden Bijlage U. 7 bezoldigd en dat zij vaker werden bezocht. Het laatste heeft veel te weinig plaats, ten eerste omdat de treinenloop in het district zeer ongunstig is en ten tweede omdat de directeur moeilijk zijn kantoor kan verlaten daar er niemand is om hem te vervangen. Vergadering met correspondenten werd niet ge houden op vroeger gehouden vergaderingen is wel gebleken dat zonder behoorlijke salarieering niet veel te bereiken is. HOOFDSTUK V. Inlichtingsdienst. Het aantal verstrekte inlichtingen omtrent loon, steun, plaatsing in het buitenland, het bekomen van buitenlandsche werkkrachten, enz. is niet genoteerd maar van vrij grooten omvang. De Voorzitter, B. J. HA1TSMA MUL1ER, De Secretaris, tevens directeur H. A. EZERMAN. ZUTPHEN, Mei 1924.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 246