Bijlage U. 2 In het verslagjaar werd zes maal vergadering ge houden ter bespreking van de ingekomen stukken en den dagelijkschen gang van zaken op de arbeidsbeurs. Door den directeur werden 2 vergaderingen van directeuren te 's-Gravenhage bijgewoond en een ver gadering te Terborg, waar de plaatsing van arbeiders in Frankrijk en Belgie door een hoofdambtenaar van den Rijksdienst is behandeld. De commissie voor aanwijzing bij de werkverschaf fing is in den loop van het jaar ontbonden. De arbeidsbeurs is aangesloten bij de vereeniging van Nederlandsche arbeidsbeurzen, HOOFDSTUK II. Gebouw, openstelling, personeel en werkwijze. De arbeidsbeurs bleef gevestigd in het gebouw Kolenstraat 18, bestaande uit een kantoor en een wachtkamer. Het gebouw voldoet aan matige eischen maar is ongunstig gelegen terwijl er groote behoefte is aan een tweede wachtkamer en een afzonderlijk spreekkamer tje voor den directeur. Ook wordt het gebruik van de telefoon dikwijls belemmerd door een tegenover lig gende smederij, waar het bedrijf voor een groot deel op straat wordt uitgeoefend. De beurs is geopend eiken werkdag van 97a tot 1272 uur en van 672 tot 772 uur; des Zaterdags alleen in de voormiddaguren. Over liet algemeen is de tijd van openstelling voldoen de, evenwel is het voor vreemdelingen die aan de beurs moeten zijn dikwijls nog al bezwaarlijk dat de beurs des middags is gesloten. Bijlage U. 3 Het personeel bestaat uit den directeur en een klerk in lossen dienst. De arbeidsbeurs is niet alleen belast met de werk zaamheden der bemiddeling maar tevens met die van de werkloosheidsverzekering voor Zutphen en om liggende gemeentenbovendien wordt de steunver lening en de werkverschaffing geheel geregeld in overleg met den directeur der arbeidsbeurs. HOOFDSTUK III. Verrichtingen der arbeidsbeurs. Gedurende het verslagjaar kwamen in 1573 aanbiedingen tegen 1613 in het jaar 1922. 267 plaatsingen 194 >f 338 aanvragen 252 254 voldane aanvragen 173 De hierbij gevoegde staten no. 1, 2, 3 en 4 geven een gedetailleerd overzicht van de bemiddeling in alle onderdeelen. Hierbij wordt opgemerkt dat in deze gemeente van af 23 Juli staking was in de bouwbedrijven, die bij het eind van het jaar nog niet was geëindigd deze staking heeft zeker invloed gehad op bovenstaande cijfers omdat gedurende al dien tijd de bemiddeling voor de bouwvakarbeiders zoo te zeggen stilstond. Verschillende werkzoekenden werden meer dan een maal ingeschreven het aantal personen dat als werk zoekend van de beurs gebruik maakte bedroeg 800. Verschillende aanvragen betroffen meer dan een persoon en meermalen vroeg dezelfde werkgever

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 244