lo Bijlage S. 22 uitbreiding in die gedeelten der stad. Einde 1923 was daaraan nog geen gevolg gegeven. Materiëel. Het materiëel wordt met zorg onderhouden. Het werd in 1923 uitgebreid met: een materiaal-wagen en daarbij behoorend gereedschap, hennepslang, touwwerk en ander klein reverse-materiëel. De geheele inventaris bestond einde 1923 uit: 1 motorspuit, compleet uitgerust, met 250 M. slang; 1 rijdende mechanische ladder, van 14 M. hoogte, met bijbehooren 1 materiaal-wagen met gereedschap 1 transport-rijwiel 2 zware brandladders 1 stokladder 3 eenhakige haakladders 3 steekladders 1 rookmasker 1 koperen pyrene 1 wagen, waarin rookmasker en verbandmiddelen voor eerste hulp bij ongelukken 8 slangenwagens, compleet uitgerust voor het gebruik op de waterleiding elk met ongeveer 200 M. slang; 7 handbrandspuiten, waarvan 2 in de Hoven, 1 op het Broederenkerkplein, 1 op de Nieuwstad, 1 aan de Raadhuissteeg en 2 in den Hoofdpost. Buiten het materiëel op de wagens en in de spuit- huizen was nog in het magazijn in reserve: 200 M. ongevoerde hennepslang. Bijlage S. 23 Brandkranen en pijpwellen. Voor het blusschingswerk is de brandweer ten oosten van den IJssel hoofdzakelijk aangewezen op de brand kranen, welke zijn aangebracht op de gemeentewater leiding. In „de Hoven", het gedeelte der gemeente, gelegen ten westen van den IJssel, waar geen waterleiding aanwezig is, wordt nog gebruik gemaakt van pijpwellen. Blijkens schrijven d.d. 30 December 1920 van Bur gemeester en Wethouders is de zorg voor het gangbaar en bij sneeuw zichtbaar blijven van de brandkraandeksels opgedragen aan Gemeente-werken, en het onderhoud der kranen zeiven aan de Waterleiding. Dat College heeft aan Gemeentewerken tevens opgedragen om bij sneeuwval ruw zout op de brandkraandeksels te strooien. In den loop van het jaar werden 9 nieuwe kranen bijgeplaatst, t.w.: 7 in het terrein Wensinck a.d. Lar. weg. 1 in den Marschweg bij de gasfabriek; 1 bij het pompstation a.d. Vierakkerweg. Einde 1923 waren in de gemeentewegen in totaal aanwezig 164 brandkranen, op ouderlingen afstand van 100 M. Zij zijn alle ondergronds. Bovendien zijn nog aanwezig 4 brandkranen aan de Gasfabriek, 2 aan het Gasthuis, 1 aan de Waliënkazerne, 1 aan de IJzendoornkazerne en 1 aan de Latijnsche School. Vaste aanjager. Er is nog 1 vaste aanjager, t. w. aan den Weg naar Laren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 238