Bijlage Q. 2 is helaas verder nog niet in vervulling gegaan. Nog steeds blijft men de corpsen isoleeren, hetgeen ons bedunkens tot schade der gemeenschap moet worden geacht. Het leerlingen-aantal nam toe, met merkbaar gunstige resultaten. De geest in het orkest, de verhouding tusschen werkende leden en directeur laten niets te wenschen over. In zijn verslag klaagt de directeur er over dat het hem toegewezen bedrag voor muziekaankoop te gering is, hetgeen eigenlijk moet worden toegegeven. Zoolang zoovelen der stadgenooten nog niet door hun donateurschap van het corps hetzelver middelen verbeteren, zal van verhooging van den jaarlijkschen post voor aankoop van nieuwe muziek wel geen sprake kunnen zijn. De geëerde lezer van dit verslag overdenke deze omstandigheid en haaste zich om donateur(trice) te worden. Het vraagpunt Muziektent dringt nog steeds tot oplossing. In corps en Vereeniging tot Beheer van 't corps zijn dooden te herdenken, n.l. de wakkere fluitist G. van Veen, die reeds zeer geruimen tijd als zoo danig zijn plaats in 't orkest met groote toewijding bezette en W. F. E. Brouwer, de penningmeester der beheerscommissie. Beiden brengen wij hier nog wel een woord van hulde en waardeering voor hetgeen zij elk voor zich met groote overgegevenheid ten behoeve van het corps hebben gedaan. De Heer M. J. Dusch bedankte als lid der Vereeniging. In de ontstane vacatures werden als nieuwe leden gekozen J. B. Gosse laar-Be er ta en Joh. A. Paap. Bijlage Q. 3 Een in de Vereeniging levende wensch is wel, met het oog op buitensteedsche concerten de musici van het corps uit te dosschen in behoorlijke gekleede jassen. Weet een der heeren raadsleden mogelijk ook een weg om dien niet overmatigen wensch in vervulling te kunnen doen gaan? Het aanzien van het corps, dat zich zonder schroom overal mag presenteeren met wat'tin volhardende studie heeft bereikt, zou er zeer door winnen. Zutphen, Januari 1924. De Vereeniging tot beheer van het Stedelijk Muziekcorps, G. W. VAN LAAR, Secretaris. Aan den Raad der Gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 221