38 acte van verpachting de pacht met f2.15 verminderd, daar meer dan 'As deel in gebruik was genomen. Bij onze besluiten van 29 Maart en 13 Juli werden van het weiland in pacht bij de firma Albers gedeelten opgezegd voor berging van zand voor de werkver schaffing in het Coenenspark en voor het maken van beslagwerk langs de talud van den grond der bouw- vereeniging „De Woning". Hierdoor werd de pacht der weide verminderd met f 13.78 voor 1923 en f 13.70 voor de volgende jaren. Bij onze besluiten van 3 Juli en 10 Augustus werden van de weilanden, bekend als blok 23, 23a en 24, gedeelten opgezegd voor de verbreeding der Pollaan en het maken van de spooraansluiting naar de Spoor- liaven; de pacht werd naar evenredigheid verminderd. Bij ons besluit van 9 Augustus werden met het oog op de onderhandelingen met de S. A. Rudelsheim-stichting, 7 perceelen van het bouwland op de Gasthuiskamp opgezegd. Een slenk in de Varkensweide werd na met stort- vuil van de gemeente-reiniging grootendeels opgevuld te zijn, met een laag grond overdekt en bezaaid met gras- en klaverzaad. Een laag perceel strooisel en riet aan den Warns- veldschen weg, achter den tuin in huur bij C h r i s t i a a n s( alsmede een laag gedeelte van dezen tuin, werden aangevuld met grond van de Batterij. Niet alleen kreeg het geheel hierdoor een beter aanzien, doch ook is de productiviteit van het opgehoogde gedeelte veel ver hoogd. Het geheel werd ingezaaid met haver, gras- en klaverzaad. De stortplaats is thans aan de Galliléënkamp, waar een gracht wordt gedempt; in de Hoven is de stort- 39 plaats aan de Oekensche beekbeide kunnen nog jaren gebruikt worden. De populieren in den Bollenhoek, alsmede die in de Tichelkuilen en Zwartinkhorsten werden gesnoeid; op den Marsch, den Overmarsch en het Helbergen werden verscheidene doornenheggen uitgehakt en opnieuw in gebonden. Dit werk geschiedt meest bij vorst of in dien door andere omstandigheden tijdelijk geen grond werk kan worden verricht. Totaal werden in 1923 ingebonden ruim 2100 meter. Het opgraven van slooten en greppels in de hooi landen had geregeld plaats; eveneens het opgraven van slooten in de verpachte weilanden. Het opgraven der slooten geschiedt met de schop, dat van de grep pels deels met de schop en waar mogelijk met de greppelploeg. In totaal werden meer dan 11000 M. opgegraven. De uitgegraven grond werd naar lage plekken vervoerd of gedeeltelijk ter plaatse geslecht. De afrasteringen langs Helbergen, Varkensweide, Weezenrooi, Kerkhofje en Schietbanen werden goed onderhouden; op Helbergen en in 't Loensche land werden over een afstand van 900 M. nieuwe af rasteringen geplaatst. Het erve „Den Brink" verkeert in goeden toestand; in 't afgeloopen jaar is een kleine gierkelder van eenige cementringen gemaakt, en de groepstal ver beterd. Eenige duikers werden vernieuwd en een nieuwe gelegd tusschen Slag voor 't Hekken en Zwanevlot, voor een betere ontwatering van laatstgenoemde weide. De toegangswegen, uit- en overwegen, werden goed onderhouden en hier en daar met steenpuin en sintels verhard. Het buitengewoon natte najaar deed vooral aan de niet verharde weggedeelten veel'nadeel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 21